APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Polopiryna C * tabletki musujące * 10 szt Zobacz większe

Polopiryna C
tabletki musujące
10 szt

4004201

Preparat złożony, w postaci tabletek rozpuszczalnych,  z wit C, ma działanie p/bólowe, p/gorączkowe i p/zapalne, do stosowania w przeziębieniu 

Więcej szczegółów

16,55 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wsparcie w bólu i przeziębieniu

Polopiryna C jest preparatem złożonym z kwasu acetylosalicylowego i kwasu askorbowego (witaminy C). Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Witamina C odgrywa ważną rolę w procesach przemian zachodzących w ustroju.

W czasie choroby i zdrowienia zapotrzebowanie ustroju na witaminę C zwiększa się. Tabletka rozpuszczalna zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie składników preparatu.

Skład

(1 tabletka): kwas acetylosalicylowy 500 mg, kwas askorbinowy 200 mg.
substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, celuloza sproszkowana, celuloza mikrokrystaliczna

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

Wskazania
preparat Polopiryna C stosuje się w:
•bólach o słabym lub średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle mięśniowe i stawowe oraz inne;
•gorączce w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.

Dawkowanie

przed użyciem, należy tabletkę rozpuścić w szklance wody. Zwykle zaleca się następujące dawkowanie: w bólach i gorączce u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletki musujące co 3-4 godziny (2 do 4 razy na dobę).

Nie należy stosować dawki większej niż 4 g kwasu acetylosalicylowego na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub inne NLPZ; astma oskrzelowa; przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna lub obrzek błony śluzowej nosa; czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz stany zapalne i krwawienia z przewodu pokarmowego; ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca; zaburzenia krzepliwości krwi; gdy pacjent jest jednocześnie leczony środkami przeciwzakrzepowymi; niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; jednoczesne przyjmowanie metrotreksatu; dzieci poniżej 12 lat; ostatni trymestr ciąży i okres karmienia piersią.

Działania niepożądane

Zaburzenia żołądka i jelit: niestrawność, zgada, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby
Zaburzenia układu nerwowego: szumy uszne zazwyczaj jako objaw przedawkowania, zaburzenia słuchu, zawroty głowy
Zaburzenia nerek i dróg moczowych: białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek.
Zaburzenia serca: niewydolność serca
Zaburzenia naczyniowe: nadciśnienie
Zaburzenia krwi i uk. chłonnego: małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu protrombinowego.
Zaburzenia układu immunologicznego: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli