Kategorie

REGULAMIN  Apteki internetowej APTISAN.PL

  1. Apteka internetowa www.aptisan.pl prowadzona przez firmę:
   Apteka - Anna Sandomierska, ul. Kolejowa 2A w Nysie, nr NIP 7531006482,
   jest wpisana do CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ pod numerem 5800 od 1995r.
   Apteka internetowa działa na bazie apteki ogólnodostępnej "Na dobre i na złe " w Nysie, ul.Celna 26/5U

INFORMACJE OGÓLNE

   1. Apteka internetowa www.aptisan.pl oferuje leki dostępne BEZ RECEPTY, suplementy diety, kosmetyki, materiały medyczne i sprzęt medyczny. Wszystkie produkty sprzedawane przez w/w portal zostały dopuszczone do obrotu na terytorium Polski zgodnie z Prawem Farmaceutycznym.
   2. Znaki towarowe, logo graficzne, nazwy, opisy i zdjęcia są własnością odpowiednich firm, instytucji i osób prywatnych.
   3. Wszystkie produkty dostępne w aptece internetowej www.aptisan.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
   4. Apteka internetowa www.aptisan.pl prowadzi jedynie sprzedaż detaliczną, w związku z tym Kupujący nie może nabyć więcej niż 10 sztuk tego samego towaru.
   5. Apteka nie prowadzi sprzedaży do innych aptek, sklepów zielarskich, hurtowni, punktów farmaceutycznych ani innych, gdzie celem zakupu jest odsprzedaż produktu. wszystkie takie zamówienia będą automatycznie usuwane. 
   6. Apteka gwarantuje, że oferowane produkty przechowywane są zgodnie z wszelkimi wymogami gwarantującymi zachowanie wszystkich norm jakościowych wymaganych przez odpowiednie inspektoraty i producenta.
   7. Apteka dokłada wszelkich starań, aby zdjęcia i opisy produktów prezentowane na stronie internetowej odpowiadały produktom dostępnym w sprzedaży, mogą się one jednak od siebie różnić
   8. Materiały znajdujące się na stronach internetowych www.aptisan.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Opisy produktów, a zwłaszcza ich właściwości, wielkości opakowania i działanie pochodzą od producentów lub podmiotów odpowiedzialnych. Klient powinien zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania zamówionego produktu. W razie wątpliwości może skontaktować się z farmaceutą za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: apteka@aptisan.pl. Czas oczekiwania na odpowiedź nie powinien być dłuższy niż jeden dzień roboczy.
   9. Jeśli Klient ma wątpliwości, czy wybrany przez niego produkt jest dokładnie tym, który zamierzał kupić lub który będzie najbardziej odpowiadał jego potrzebom i wymaganiom, może zadzwonić do Apteki, zanim dokona zakupu, na numer:
    +48 77 456 00 77 uprawnieni pracownicy Apteki doradzą Klientowi, czy jego wybór jest słuszny. 
   10. Apteka dołoży wszelkich starań, aby Klient był zadowolony zarówno z zakupionego produktu, jak i z samych zakupów.
   1. Apteka odpowiada na pytania Klientów w godzinach 8-20 w dni powszednie oraz w soboty w godzinach 8-15.

 

ZAMÓWIENIA

  1. Zamówienia mogą być składane przez 24 godziny na dobę. Zamówienia złożone po godzinie 12:00, w soboty, niedziele oraz święta realizowane będą kolejnego dnia roboczego.
  2. Osoba chcąca dokonać zakupu w naszej aptece internetowej www.aptisan.pl może dokonać rejestracji poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza oraz powinna wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. W formularzu prosimy m.in. o podanie telefonu kontaktowego – w celu usprawnienia kontaktu z Państwem przez nas oraz kuriera podczas doręczania przesyłki. Koniecznym warunkiem do rejestracji jest prawidłowe wypełnienie pól w formularzu rejestracyjnym. Rejestracja jest jednorazowa. Aby dokonać zakupów kolejny raz wystarczy się zalogować podając swój adres mail oraz hasło ustalone podczas rejestracji.
  3. Osoby zarejestrowane mogą dokonywać zakupów, sprawdzać historię transakcji oraz status zamówień, a także zarządzać swoimi danymi. Potwierdzeniem złożenia zamówienia w aptece internetowej www.aptisan.pl jest otrzymanie maila zwrotnego na adres podany w formularzu oraz nadanie numeru zamówienia. Pytania dotyczące problemów z rejestracją, składaniem zamówień, płatnościami prosimy kierować na adres: apteka@aptisan.pl. Można również skontaktować się z nami pod numerem telefonu +48 532 004 044 - w sprawach technicznych, administracyjnych oraz transportowych (opłata za minutę połączenia liczona zgodnie z posiadaną przez klienta taryfą).
  4. Apteka zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie. Wiążąca jest cena obowiązująca w momencie składania zamówienia.
  5. Wysłanie zamówienia poprzez formularz na stronie internetowej wymaga akceptacji niniejszego regulaminu.

REALIZACJA ZAMÓWIENIA

  1. Czas realizacji zamówienia 2 - 24 h (plus czas dostarczenia przesyłki) liczone od zaksięgowania wpłaty na koncie. Czas może ulec wydłużeniu w zależności od dostępności produktu. W przypadku, gdyby okres ten miał się wydłużyć, apteka będzie kontaktowała się z klientem telefonicznie lub drogą mailową. W przypadku braku towaru w magazynie Kupujący zostanie o tym niezwłocznie poinformowany, jak również o terminie realizacji zamówienia lub zwrocie pieniędzy na wskazany rachunek bankowy
  2. Zamówienia nieopłacone i niepotwierdzone są automatycznie anulowane po 7 dniach.
  3. Wszystkie promocje są ważne do wyczerpania zapasów.

ZWROTY - ODSTĄPIENIE OD UMOWY

  1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas mailowo na adres: apteka@aptisan.pl lub telefonicznie nr : +48 532 004 044 o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy oraz przesłanie NIENARUSZONEGO TOWARU w terminie nie dłuższym niż 14 dni od momentu dostawy, na adres : Apteka "Na dobre i na złe" ul .Celna 26/5U ; 48-300 Nysa z dopiskiem : ZWROT www.aptisan.pl
  2. Koszty zwrotnego dostarczenia towaru obciążają Kupującego
  3. Zwrotowi nie podlegają produkty promocyjne z zaznaczoną krótką datą ważności oraz takie, które wymagają specjalnych warunków przechowywania.
  4. Zwrot gotówki poprzez wpłatę na konto Kupującego nastąpi nie dłużej jak 14 dni od momentu otrzymania zwrotu .

PŁATNOŚĆ

  1. Za zakupy w Sklepie na www.aptisan.pl można zapłacić w następujący sposób:
   • Przelewem ekspresowym
   • Kartą płatniczą – (debetową i kredytową)
   • Przelewem na rachunek bankowy firmy
   • Przy odbiorze paczki

DOSTAWA

  1. Zamówienia doręczane są:
 • w paczkach dostarczanych za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD
 • w paczkach dostarczanych przez kuriera Poczty Polskiej
 • w paczkach odbieranych przez Kupującego w Paczkomacie
 • w listach poleconych doręczanych przez Pocztę Polską
 • w paczkach dowożonych do Klienta na terenie Nysy przez personel Apteki
Czas i koszt usługi transportowej na terenie Polski zależny jest od rodzaju wysyłki, wszelkie informacje dostępne są w zakładce Dostawy  Koszt usługi transportowej na terenie Unii Europejskiej zależny jest od kraju wysyłki. Paczki są wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej Szczegółowy cennik można znaleźć w zakładce Dostawy Klient ma prawo do sprawdzenia w obecności kuriera stanu i zawartości doręczanej przesyłki. W przypadku stwierdzenia iż przesyłka jest uszkodzona, ma możliwość odmowy jej odbioru. Jeżeli Klient zdecyduje się odebrać uszkodzoną przesyłkę, wymagane jest SPISANIE PROTOKOŁU SZKODY. Jest to warunek konieczny do rozpatrzenia reklamacji. Wszystkie produkty, które są doręczone Klientom, są odpowiednio zabezpieczone oraz starannie zapakowane przez fachowy personel apteki w kartonowym pudełku. Każda przesyłka posiada list przewozowy z adresem doręczenia oraz numer telefonu podany przez klienta w celu ułatwienia doręczenia przesyłki. Zamówienie może zostać anulowane przez Klienta do momentu przekazania przesyłki firmie przewozowej. Może to nastąpić poprzez wysłanie informacji na adres apteka@aptisan.pl lub telefonicznie na numer +48 532 004 044 (opłata za minutę połączenia liczona zgodnie z posiadaną przez klienta taryfą). Apteka może odmówić realizacji zamówienia w przypadku:
 • niepełnych danych Klienta,
 • jeżeli zamówiony produkt zostanie wycofany ze sprzedaży lub wstrzymany w obrocie,
 • w przypadku braku możliwości zamówienia produktu wynikającego z winy producenta, dystrybutora bądź hurtowni,
 • gdy cena widoczna na stronach apteki internetowej aptisan.pl jest rażąco niska w stosunku do rzeczywistej ceny produktu (na podstawie art. 84. ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (Dz.U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, zm.: Dz.U. z 1971 r., Nr 27, Dz.U. z 2006 r., Nr 133, poz. 935).
Apteka zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia w przypadku, gdy zrealizowanie zamówienia skutkowałoby naruszeniem przez aptekę przepisów ustawy z dnia 6 września 2001r - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. nr 45 poz.271 z późn. zm.) dotyczących prowadzenia obrotu detalicznego produktami leczniczymi i bezpośredniego zaopatrywania ludności w produkty lecznicze. Oznacza to, iż zamówienia złożone przez podmioty nabywające produkty w celu ich dalszej odsprzedaży (apteki, hurtownie farmaceutyczne, sklepy) nie mogą zostać zrealizowane.

REKLAMACJE

  1. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych przesyłki, powstałych podczas transportu będą rozpatrywane TYLKO I WYŁĄCZNIE po sporządzeniu protokołu szkodowego podpisanego przez odbiorcę i kuriera doręczającego w/w przesyłkę. O zaistniałej sytuacji klient powinien poinformować dział reklamacji drogą elektroniczną. Reklamacje można składać mailowo pod adresem e-mail: apteka@aptisan.pl Przy zgłaszaniu reklamacji należy podać : imię, nazwisko, nr zamówienia, datę zakupu oraz powód reklamacji; przy zwrocie - należy dołączyć paragon lub fakturę VAT
  2. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty otrzymania zgłoszenia reklamacyjnego, a gdyby to nie było możliwe, Kupujący zostanie poinformowany o tym, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

  1. Właściciel serwisu internetowego zapewnia ochronę wszystkich danych osobowych, jakie zostały pozyskane w wyniku prowadzonej działalności zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz jej późniejsze zmiany).
  2. Klient ma prawo do wglądu oraz do zmiany swoich danych w zakładce Twoje konto.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

  1. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za błędy popełnione przez Kupującego w formularzu zamówienia lub podczas rejestracji, w wyniku których przesyłka nie dotarła do adresata.
  2. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z wejścia przez osoby trzecie w posiadanie hasła Użytkownika

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

 1. W sprawach nieuregulowanych Regulaminem mają zastosowanie odpowiednie przepisy powszechnie obowiązującego prawa, a w szczególności: Kodeksu cywilnego (tj. z dnia 17 grudnia 2013 r. Dz. U. z 2014 r., poz. 121 z późn. zm.), Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (tj. z dnia 15 października 2013 r. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422 z późn. zm.); Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. (tj. z dnia 14 września 2012 r. Dz. U. z 2012 r. poz. 1225 z późn. zm.) ; Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz.U. Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.) ustawa z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (tj. z dnia 27 lutego 2008 r. Dz.U. z 2008, Nr 45, poz. 271 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 marca 2008 r. w sprawie warunków wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza (Dz. U. z 2008 Nr 60 poz. 374).
 2. Strony zobowiązują się do rozwiązywania wszelkich sporów mogących powstać w związku z realizacją umowy zawartej na podstawie niniejszego Regulaminu na drodze polubownej.
 3. Wszelkie spory nie rozwiązane polubownie podlegają rozstrzygnięciu przez właściwe sądy powszechne.
 4. Dane kontaktowe właściwego wojewódzkiego inspetoratu farmaceutycznego wydającego koncesję na prowadzenie naszej apteki w tym apteki internetowej : 
   
  Opolski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny:
  ul. Plebiscytowa 5
  45-380 Opole
  tel. (077) 453-98-24
  tel./fax (77) 456-57-35
  e-mail: sekretariat@opole.wif.gov.pl