APTEKA INTERNETOWA

Anaftin - spray na afty * 15 ml Zobacz większe

Anaftin - spray na afty
15 ml

9075032

Wyrób medyczny powleka uszkodzoną śluzówkę  ochronnym filmem, łagodzi ból i przeciwdziała dalszym podrażnieniom.

Więcej szczegółów

26,09 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Anaftin Spray na afty to wyrób medyczny odpowiadający za powlekanie uszkodzonej śluzówki ochronnym filmem. Dzięki temu łagodzi ból i przeciwdziała dalszym podrażnieniom. Wykazuje właściwości regeneracyjne.

Skład:
Poliwinylopirolidol PVP, maltodekstryna, aloes zwyczajny, hydroksyetyloceluloza, sorbinian potasu, benzoesan sodu, PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, hialuran sodu, aromat, sacharynian sodu, dwupotasowa sól kwasu glicyryzynowego, woda.

Działanie:
Anaftin Spray na afty to wyrób medyczny charakteryzujący się wyjątkowym składem. Działa na bazie poliwinylopirolidonu PVP i kwasu hialuronowego. Dzięki tym substancjom tworzy na powierzchni uszkodzonej błony śluzowej, ochronną warstwę. Stanowi barierę mechaniczną, przeciwdziałającą podrażnieniu i oddziaływaniu czynników zewnętrznych na uszkodzoną tkankę. Ogranicza ból spowodowanym drażnieniem odsłoniętych zakończeń nerwowych. Anaftin Spray na afty to produkt niezwykle wygodny i łatwy w użyciu. Skutecznie i szybko regeneruje uszkodzone miejsca (dzięki zawartości aloesu i kwasu hialuronowego).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Wskazania:
Stosować przy niewielkich zmianach w jamie ustnej, np. aftach oraz uszkodzeniach których przyczyną jest noszenie aparatów ortodontycznych albo nieodpowiednio dopasowanych protez.

Sposób użycia:
Stosować miejscowo. Zaleca się aplikowanie sprayu w miejscu występowania afty/uszkodzenia śluzówki. Spryskać je 3-krotnie (można też więcej razy, jeśli nie udało się całkowicie spryskać zmiany). Czynność należy powtarzać x 3-4/24h albo w razie potrzeby.