APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

Solcoseryl * pasta do stosowania w jamie ustnej * 5g Zobacz większe

Solcoseryl
pasta do stosowania w jamie ustnej
5g

4333801

Pasta działa znieczulająco ,powoduje szybkie i trwałe ustąpienie bólu, do stosowania w zaplanych schorzeniach błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł i warg

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Lek Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej

Skład
Substancjami czynnymi leku są bezbiałkowy dializat z krwi cieląt (2,125mg na 1g pasty) i polidokanol (10mg na 1g pasty).
Inne składniki leku to: metyl parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karmeloza sodowa, mentol, olejek mięty pieprzowej, żelatyna, pektyna, polietylen, parafina ciekła.

Działanie
Substancjami czynnymi leku Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej są: wolny od antygenów białkowy dializat z krwi cieląt i polidokanol, bezbiałkowy dializat ilość substancji dostarczających komórkom energii.

Ponadto aktywuje transport tlenu i substancji odżywczych do komórek oraz ułatwia ich przyswajanie. Dzięki temu ułatwia procesy regeneracyjne i naprawcze w obrębie komórek i przyśpiesza odnowę tkanek.
Polidokanol działa znieczulająco i powoduje szybkie i trwałe ustąpienie bólu. Podłoże pasty pod wpływem działania śliny i wydzielin pochodzących z rany tworzy elastyczną błonę przylegającą do zmienionej chorobowo powierzchni błony śluzowej chroniąc ją przed podrażnieniem w trakcie spożywania pokarmów.

Wskazania
Lek Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej stosuje się:

w bolesnych oraz zaplanych schorzeniach błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł i warg: aftach, ragadach (rozpadlinach), opryszczce wargowej, zapaleniu dziąseł, zapaleniu tkanki przyzębia, zapaleniu jamy ustnej.
w bólach uciskowych spowodowanych przez protezy dentystyczne
w bólach występujących w trakcie wyrzynania się zębów mądrości
jako opatrunek po takich zabiegach jak: nałożenie koronki, łyżeczkowanie i usunięcie zęba oraz po założeniu protez bezpośrednich.

Dawkowanie
Lek jest przeznaczony do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej.

Zazwyczaj jest stosowany w nastepujący sposób:
Pasek pasty o długości ok. 0,5cm nakłada się cienką warstwę na zmienione chorobowo miejsce od 3 do 5 razy na dobę.
Lek należy stosować aż do ustapienia objawów. Szczególnie korzystne jest stosowanie przed snem.
Pasty nie należy wcierać ani rozcierać. Aby dobrze przylegała należy nakładać ją suchym palcem, a miejsce na które ma być podana należy wcześniej wysuszyć. Lek tworzy błonę ochronną, która długo przylega do błony śluzowej jamy ustnej chroniąc ją przed podrażnieniem w trakcie spożywania pokarmów.

Przeciwwskazania:
Nie stosować leku Solcoseryl w przypadku:

jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, polidokanol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Solcoseryl w postaci do stosowania w jamie ustnej
jeśli pacjent jest dzieckiem
Szczególną ostrożność podczas stosowania leku Solcoseryl należy zachować gdy u pacjenta występuje ostre zakażenie w obrębie zmiany chorobowej (wówcza, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub stomatologa, który zaleci odpowiednie leczenie).
Leku nie należy podawać do wnętrza ran, które mają być leczone przy użyciu szwów adaptacyjnych głębokich.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów) mogą wystąpić reakcje alergiczne - w razie ich wystąpienia należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

Uwagi:
Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylo parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Lek nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).