APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Olimp BCAA 4000 EXTREME * SHOT 60 ml Zobacz większe

Olimp BCAA 4000 EXTREME
SHOT 60 ml

Aminokwasy rozgałęzione BCAA w formie PŁYNNEJ

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

BCAA 4000 EXTREME SHOT® z NITROLOADER SYSTEMTM to pierwszy w historii produkt tego typu i krok milowy w zakresie wspomagania sportowców uprawiających najbardziej wymagające dyscypliny.

BCAA 4000 EXTREME SHOT® to przełomowa merytorycznie i funkcjonalnie koncepcja wykorzystania i dostarczania do organizmu najwyższej jakości, krystalicznych, instantyzowanych form aminokwasów rozgałęzionych BCAA (L-leucyny, L-waliny i L-izoleucyny). Po raz pierwszy w historii takich produktów, za sprawą ekspertów od żywienia osób aktywnych fizycznie z Olimp Sport Nutrition®, wykorzystano NITROLOADER SYSTEMTM - formułę wspomagającą efektywność przyswajania aminokwasów, których podanie w formie płynnej już diametralnie dystansuje rozwiązania proszkowe dostępne na rynku, sumarycznie skutkując ogromną skutecznością. BCAA 4000 EXTREME SHOT® to absolutnie innowacyjne rozwiązanie dla sportowców szukających najskuteczniejszych rozwiązań w zakresie wspomagania w okresie nawet najbardziej skrajnych obciążeń treningowych. 

BCAA 4000 EXTREME SHOT® - STAŁA OCHRONA I BŁYSKAWICZNE ODŻYWIENIE TWOICH MIĘŚNI!

Wnikliwie analizując wysiłek fizyczny, jakiemu poddawane są osoby o dużej aktywności, nie tylko te uprawiające sporty dyscyplin wytrzymałościowych, ale również siłowych i sylwetkowych (kulturystyka, fitness sylwetkowe) zauważamy, iż często jest to praca o dużej charakterystyce zmian, budująca sumarycznie wysoką intensywność wysiłku. Gros nacisku powinno obejmować stworzenie warunków żywieniowych, w tym stosowanie zaawansowanej suplementacji, pozwalających na właściwe odżywienie rozumiane jako obniżenie ryzyka wystąpienia stanów katabolicznych w obrębie tkanki mięśniowej, jak najszybszą regenerację organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym i uzyskanie stanu superkompensacji zasobów energetycznych (węglowodany) i budulcowych (białka). 

BCAA 4000 EXTREME SHOT® - BCAA stanowią około 1/3 wszystkich białek mięśniowych!


BCAA, czyli aminokwasy o rozgałęzionym łańcuchu (L-leucyna, L-izoleucyna i L-walina) to trzy spośród dziewięciu aminokwasów egzogennych, których organizm nie może sam syntetyzować i muszą być bezwzględnie dostarczone z pożywienia. Odrywają niezwykle istotna rolę w rozwoju mięśni szkieletowych. Stanowią one około 40% wolnych aminokwasów w osoczu krwi oraz 35% wszystkich niezbędnych aminokwasów białek mięśniowych. 

BCAA 4000 EXTREME SHOT® - Ćwicz dłużej! BCAA pozwalają oddalić uczucie zmęczenia.

Aminokwasy rozgałęzione odgrywają dużą rolę w zmęczeniu ośrodkowym – związanym z układem nerwowym. Badania naukowe pokazują, że ilość serotoniny (odpowiedzialna za odczuwanie zmęczenia) w mózgu wzrasta wraz z czasem trwania wysiłku fizycznego lub jego intensywnością.  BCAA konkurują z tryptofanem (substratem do syntezy serotoniny) o przekaźniki w mózgu i zapobiegają jego przenikaniu do tego organu, co pozwala oddalić uczucie zmęczenia. Dodatkowo wykazano, również że aminokwasy rozgałęzione zmniejszają produkcję tryptofanu w wątrobie (i, ii). 

BCAA 4000 EXTREME SHOT® - BCAA zmniejszają opóźnioną bolesność mięśniową!

Typowym odczuciem po intensywnym treningu jest ból mięśniowy z uczuciem sztywności. Ma on charakter tępy, rozrywający i rozwija się powoli, najczęściej osiąga apogeum między 24 a 48 godziną po treningu. Niezwykle często to odczucie jest mylone z popularnymi „zakwasami”. Czynnikiem etiologicznym tych zmian jest uszkodzenie komórek mięśniowych w rejonach przyczepów ścięgien. Ból ustępuje zazwyczaj do tygodnia po ćwiczeniach, jednak całkowita regeneracja uszkodzonych włókien jest zdecydowanie wolniejsza. Te zmiany to powysiłkowa opóźniona bolesność mięśni czyli DOMS (ang. Delayed onset of muscle sorness). 
    Badania naukowe pokazują, że BCAA pomagają obniżać bolesność mięśni po treningu. W grupie przyjmującej aminokwasy rozgałęzione bolesność mięśni była o 30% niższa (wykres 1.) niż w grupie ich nie przyjmującej. Poziom kinazy kreatynowej (marker uszkodzenia mięśni; wykres 2.) był o 22% niższy w pierwszy dzień w grupie przyjmującej BCAA, natomiast zdolność mięśni do generowania siły w grupie placebo spadła o 27% a w grupie BCAA tylko o 18%. Regeneracja potreningowa była również szybsza w grupie osób przyjmujących aminokwasy rozgałęzione (iii).
   Wykres 1. Opóźniona bolesność mięśni, przed i po intensywnym wysiłku fizycznym. 

Wykres 2. Koncentracja w osoczu krwi kinazy keratynowej, przed i po intensywnym wysiłku fizycznym.W innym eksperymencie suplementacja aminokwasami rozgałęzionymi w kombinacji z glukozą zmniejszała bolesność mięśni, również u kobiet (w porównaniu do placebo, wykres 3). Bolesność mięśni była sprawdzana przez 4 dni, co 24 godziny od skończenia wysiłku (iv). 

 

bcaa kobiety

  Wykres 3. Opóźniona bolesność mięśni, przed i po intensywnym wysiłku fizycznym u kobiet.
Dane zaadoptowane z: Howatson G., et al. (2012)BCAA 4000 EXTREME SHOT® - BCAA działają anabolicznie i ANTYKABABOLICZNIE!

Doświadczenie przeprowadzone na 19 zdrowych osobach, które spędziły 6 dni w łóżku pokazało, że brak aktywności fizycznej przez tak krótki czas spowodował obniżenie syntezy białek. Dodatkowo wzrost poziomu przyjmowanych BCAA pozwolił ustabilizować syntezę białek. Zwiększenie przyjmowania BCAA spowodowało 20% spadek wydalania azotu z moczem, co świadczy o mniejszym pozbywaniu się protein z organizmu (v).

Oprócz tego, że aminokwasy rozgałęzione działają anabolicznie mają jeszcze jedną zaletę – działają również antykatabolicznie. Podczas wyczerpujących treningów dochodzi do uwolnienia i „spalenie” aminokwasów rozgałęzionych z białek mięśniowych. Dodatkowe porcje BCAA podane przed, w trakcie i po zakończeniu treningu mogą hamować rozpad białek mięśniowych. 

BCAA 4000 EXTREME SHOT® - BCAA a SPORTY WYTRZYMAŁOŚCIOWE.

Przyjmowanie u pływaków 12g BCAA dziennie zapobiega katabolizmowi mięśniowemu po przepłynięciu 600m który pojawił się dobę po wysiłku w przypadku spożycia placebo (vi). Dodatkowo poprawiła się także regeneracja powysiłkowa pływaków.

Podobne wnioski wyciągnięto z badania na kolarzach, którzy przed, w trakcie i po treningu przyjmowali napój bogaty w BCAA. Aminokwasy chroniły ich mięśnie przed rozpadem (vii). 
Analogii wymienionego wyżej działania możemy się spodziewać u osób uprawiających inne dyscypliny sportowe o podobnym charakterze wysiłku, m.in. biegaczy, maratończyków, wieloboistów czy w grach zespołowych. 
DLACZEGO ZWIĄZKI ZASTOSOWANE W BCAA 4000 EXTREME SHOT®  SĄ TAK ISTOTNE DLA OSÓB ĆWICZĄCYCH?

Aminokwasy BCAA to podstawowy składnik budulcowy mięśni- stanowią blisko 40% ich suchej masy. BCAA podane przed treningiem pozwalają zabezpieczyć białka mięśniowe przed rozpadem, stanowiąc alternatywne źródło do syntezy glukozy w stanach wyczerpania organizmu. Wpływają pozytywnie na wzrost efektywności pozyskiwania energii z tłuszczów zapasowych, utrzymując optymalny poziom zaopatrzenia pracujących mięśni w energię. Przyspieszają tempo regeneracji powysiłkowej. Wysoki poziom BCAA w organizmie podczas treningu może powodować zmniejszenie produkcji serotoniny w mózgu, co pozwala znacznie zmniejszyć i opóźnić odczucie ogólnego zmęczenia. Poza działaniem antykatabolicznym wydajnie aktywują szlaki syntezy białek ustroju i stanowią bezpośredni substrat do budowy suchej masy mięśniowej, przyczyniając się do poprawy sylwetki. 
Jeśli chcesz ćwiczyć długo i z najwyższą intensywnością, jednocześnie chroniąc mięśnie przed rozpadem to BCAA 4000 Extreme Shot® jest idealnym produktem dla Ciebie! 

BCAA 4000 EXTREME SHOT® - ANABOLICZNE cegiełki, pozwalające budować mięśnie o jakich zawsze marzyłeś!

Dzięki zastosowaniu technologii płynnej preparatu, jego składniki ulegają natychmiastowemu wchłonięciu, nie muszą podlegać procesom trawienia, tak jak białko pochodzące z pożywienia. A to właśnie cenne minutybezpośrednio po zakończeniu treningu oddzielają mistrzów od tych, którzy tylko mówią o zwycięstwie. Możesz być pewny, że w przypadku BCAA 4000 Extreme Shot® nie następuje opóźnienie wchłaniania typowe dla tabletek czy kapsułek, a po części również proszków do rozpuszczania.

SZUKASZ NAJWYŻSZEJ SKUTECZNOŚCI I SZYBKOŚCI DZIAŁANIA?
BCAA 4000 EXTREME SHOT® JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE


BCAA 4000 Extreme Shot®- maksymalna wygoda użycia: łatwa w przenoszeniu poręczna ampułka, produkt możesz stosować w dowolnym momencie i miejscu, w końcu nie musisz połykać wielu kapsułek czy tabletek, za każdym razem masz pewność najwyższej świeżości produktu (1 ampułka = 1 porcja). 
WIĘKSZA CHĘĆ DO TRENINGU, MNIEJSZE ZMĘCZENIE I OCHRONA TKANKI MIĘŚNIOWEJ – TERAZ NIE BĘDZIESZ MIAŁ SOBIE RÓWNYCH

Jeszcze raz przeczytaj, dlaczego BCAA 4000 Extreme Shot® to najlepszy dla Ciebie wybór:
farmaceutyczna jakość aminokwasów użytych do produkcji BCAA, tylko wolne formy, a nie popularnie stosowane filtraty hydrolizatów, zanieczyszczone innymi aminokwasami, błyskawiczna szybkość działaniagwarantowana dzięki zastosowaniu formy płynnej produktu optymalny dla wysiłku sportowego stosunek L-leucyna: L-walina: L- izoleucyna= 2:1:1 synergia działania składników (dodatek tauryny i witamin z grupy B)wygoda użycia poręcznej ampułki, doskonałe, aromatyczne smaki, bez dodatku cukru, jak dotąd największa na rynku koncentracja przeliczeniu na 1 ml spożywanego płynu, BCAA o poprawionej rozpuszczalności(instantyzowane) - lepsza przyswajalność, wygodna i poręczna forma małej ampułki, którą można włożyć do kieszeni czy pasa, ready to drink, oszczędność czasu i wygoda, bez konieczności przygotowywania shake’a, duża koncentracja - małe obciążenie przewodu pokarmowego, absolutnie doskonały smak, który nie pozostawia uczucia pragnienia, suchości w ustach. 
SMAK BCAA NIE MUSI BYĆ KARĄ, TYLKO PRZYJEMNOŚCIĄ - tak pysznie smakuje nowy BCAA 4000 Extreme Shot®!
SZYBSZA REGENERACJA, INTENSYWNA BUDOWA NOWYCH BIAŁEK, CZYSTA MASA MIĘŚNIOWA W PŁYNIE!
BCAA 4000 EXTREME SHOT® - BŁYSKAWICZNE ODŻYWIENIE TWOICH MIĘŚNI
Informacja żywieniowa 1 ampułka
(60 ml)
2 ampułki
(120 ml)
BCAA NITRO formula: 5000 mg 10000 mg
L-leucyna 2000 mg 4000 mg
L-walina 1000 mg 2000 mg
L-izoleucyna 1000 mg 2000 mg
alfa-ketoglutaran L-argininy
1540 mg 3080 mg
NITROLOADER SYSTEM®: 51 mg 102 mg
Wit. B6 1,05 mg/
(75%*)
2,1 mg/
(150%*)
Wit. B12 1,875 mg/
(75%*)
3,75 mg/
(150%*)

*%ZDS- procent realizacji zalecanego dziennego spożycia przez porcję.

Składniki: woda, wolne aminokwasy BCAA (3,3% L-leucyna, 1,67% L-walina, 1,67% L-izoleucyna); 2,5% alfa-ketoglutaran L-argininy, regulatory kwasowości – kwas cytrynowy, cytryniany sodu; aromaty, 0,4% hydrolizat kolagenu; substancja zagęszczająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy; emulgator – lecytyny (z soi); substancja konserwująca – kwas sorbowy; substancje słodzące – acesulfam K, sukraloza, cyklaminiany; cyjanokobalamina – wit. B12, chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6, barwniki: karoteny, koszenila, ryboflawiny (dla smaku pomarańczowego), koszenila (dla smaku truskawkowego), ryboflawiny (dla smaku cytrynowego).