APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Nifuroksazyd 200 mg * 12 tabl Zobacz większe

Nifuroksazyd 200 mg
12 tabl

4253613

Preparat stosowany w ostrej lub przewlekłej biegunce w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

Więcej szczegółów

9,99 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie


Wskazania:
Ostra biegunka bakteryjna bez objawów zakażenia ogólnego (biegunka podróżnych, biegunka pokarmowa, zapalenie żołądka i jelit).

Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli: 4 tabletki na dobę w 4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat : 3 tabletki na dobę w 3 dawkach podzielonych. Podstawową zasadą leczenia biegunki jest nawadnianie. Preparat należy stosować jednocześnie z zachowaniem ścisłej diety z wkluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu (spożycie alkoholu w takcie leczenia może wywołać reakcję objawiającą się nasiloną biegunką, wymiotami, bólem brzucha). Uwaga! Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Uwaga! Nie podawać preparatu Nifuroksazyd 200 dzieciom poniżej 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:
Bardzo rzadko reakcje alergiczne takie jak wysypka lub pokrzywka. Preparat nie wywiera niepożądanego działania na fizjologiczną florę bakteryjną jelit. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na nifuroksazyd lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.