APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Elektrolity * 5 sasz Zobacz większe

Elektrolity
5 sasz

5134751

Specjalna kombinacja elektrolitów i glukozyp o smaku pomarańczowym przeznaczona do postępowania dietetycznego w biegunce czy wymiotach

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Specjalna kombinacja elektrolitów i glukozy, o zmniejszonej osmolarności 245mOsm/l, jest przeznaczona do postępowania dietetycznego w biegunce, by:

Wskazania: uzupełnienie straty elektrolitów, zapobieganie odwodnieniu, ograniczenie nasilenie biegunki.

Dawkowanie: 1 saszetkę rozpuścić w 200ml wody. Podawać porcjami w ciągu pierwszych 3-4 godzin nawadniania. Dzieci do 15 kg m.c - 4 saszetki (800ml przygotowanego płynu). Dzieci powyżej 15kg m.c oraz dorośli - 6 saszetek (1200ml przygotowanego płynu). Po tym czasie w celu nawodnienia podtrzymującego , płyn przygotowany wg powyższego przepisu podawać porcjami po 100ml po każdym wypróżnieniu lub wymiotach. Płynu nie należy dosładzać. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.

Skład: 1 saszetka zawiera: glukoza 2,70g, cytrynian sodu 0,58g, chlorek sodu 0,52g, chlorek potasu 0,3g, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, aromat pomarańczowy, substancja słodząca: acesulfam K, sukraloza. Zawiera cukier i substancje słodzące. Osmolarność 245mOsm/l.