APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Hydronea Citron * 10 sasz Zobacz większe

Hydronea Citron
10 sasz

8536101

Produkt do rozpuszczania i stworzenia roztworu podawanego w stanach odwodnienia organizmu w przypadku np.biegunki lub wymiotów 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Hydronea Citron dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczony jest dla dzieci pow.3 roku życia i dorosłych do uzupełniania płynów i składników mineralnych. Hydronea Citron dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, podczas biegunki i wymiotów.

Produkt jest płynem nawadniajacym o zmniejszonej osmolalności, którego skład jest zgodny z zaleceniami WHO/UNICEF.

Dzięki zawartośći elektrolitów w odpowiednim stężeniu, pomaga utrzymać właściwą równowagę wodno-elektrolitową organizmu.

Właściwości:
Uzupełnienie niedoborów wodno-elektrolitowych może być konieczne w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i wymiotów lub w przypadku dużego wysiłku fizycznego.

Wypicie roztworu przygotowanego po rozpuszczeniu zawartości saszetek w odpowiedniej ilości wody zapewnia właściwy poziom glukozy i minerałów.

Glukoza (cukier gronowy) i minerały umożliwiają jelitom pobieranie płynów znajdujących się w treści pokarmowej.

Dzięki temu jelita utrzymują właściwą równowagę wodno-elektrolitową organizmu. W dalszym ciągu należy spożywac dużą ilość płynów.

Skład
Glukoza bezwodna, chlorek sodu, kwas cytrynowy, chlorek potasu, cytrynian sodu, aromat cytrynowy, aspartam (substancja słodząca).

Wartość odżywcza w 100 g produktu:
•białko 0,4 g
•węglowodany (glukoza bezwodna) 65,22 g
•tłuszcz 0,0 g

Wartość odżywcza w 100 ml produktu gotowego do spożycia:
•białko 0,008 g
•węglowodany (glukoza bezwodna) 1,35 g
•tłuszcz 0,0 g


Dawkowanie
Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej i przegotowanej wody. Podawać schłodzone. Sporządzonego roztworu nie należy dosładzać.
Stosować pod nadzorem lekarza.

Przeciwwskazania:
Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest występowanie krwi w stolcu, słaba wydolność nerek, wstrząs hemodynamiczny oraz niedrożność jelit. Produkt zawiera fenyloalaninę i nie jest wskazane jego stosowanie przez osoby cierpiące na fenyloketonurię.


Produktu nie należy stosować pozajelitowo.

Uwagi:

Produkt zawiera sód. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi i/lub cierpiące na schorzenia sercowo-naczyniowe powinny zachować ostrożność. W przypadku odwodnienia w wyniku utrzymującego się przez dłuższy czas lub regularnie powtarzającego się częstego oddawania wodnistych stolców lub częstego oddawania wodnistych stolców przebiegajacego z gorączką należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jedna saszetka zawiera około 2,7 g glukozy. Osoby chore na cukrzycę powinny zachować ostrożność.