APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Paracetamol Synoptis * 0,5 g- 50 tabletek Zobacz większe

Paracetamol Synoptis
0,5 g- 50 tabletek

3597044

Paracetamol Synoptis należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami, jest stosowany do łagodzenia bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu oraz obniżania gorączki.

Więcej szczegółów

6,99 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol Synoptis jest stosowany do łagodzenia bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu oraz obniżania gorączki.


Wskazania

w objawach grypopodobnych,
gorączce (trwającej krócej niż 3 dni),
ciężkich reakcjach po podaniu szczepionki (reakcje hiperergiczne),
łagodnych i umiarkowanych bólach głowy,
łagodnych do umiarkowanych migrenach u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną,
łagodnych do umiarkowanych bólach zębów,
łagodnych do umiarkowanych bólach uszu,
łagodnych do umiarkowanych bólach miesiączkowych,
łagodnych do umiarkowanych bólach pourazowych, mięśni i stawów.
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Substancja czynna: Paracetamolum

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to: powidon K30, skrobia kukurydziana żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy (typ 50).

Dawkowanie

Zalecana dawka zależy od wieku i masy ciała. Paracetamol Synoptis jest przeznaczony do stosowania doustnego u dorosłych (w tym osób w podeszłym wieku) i dzieci w wieku 12 lat i powyżej.

Odstępy miedzy dawkami powinny wynosić 6 do 8 godzin. W razie konieczności odstępy mogą wynosić co najmniej 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 3 g na dobę. Paracetamol (acetaminofen) jest powszechnym składnikiem wielu produktów leczniczych złożonych. Należy to wziąć pod uwagę w celu uniknięcia przekroczenia maksymalnej dawki dobowej paracetamolu.


Paracetamol Synoptis nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat i masie ciała poniżej 40 kg ze względu na ilość paracetamolu. Dostępne są inne moce i postacie paracetamolu bardziej odpowiednie dla tej grupy pacjentów.