APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Ibuprom - 0,2 g * 96 tabletki Zobacz większe

Ibuprom - 0,2 g
96 tabletki

3683904

Silny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, precyzyjnie lokalizuje źródło bólu i na nim koncentruje swoją siłę działania, szybko zwalcza różnego rodzaju bóle.

Więcej szczegółów

35,40 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wygraj z bólem

Wskazania

bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe; bolesne miesiączkowanie; gorączka (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: 200mg ibuprofenu; substancje dodatkowe.

Działanie

przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

- dzieci w wieku od 6. do 9. lat (masa ciała 20-29kg): w doraźnym leczeniu 1 tabletka doustnie co 6-8 godzin po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa 600mg w dawkach podzielonych);
- dzieci w wieku od 10. do 12. lat (masa ciała 30-39kg): w doraźnym leczeniu 1 tabletka doustnie co 6 godzin po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa 800mg w dawkach podzielonych);
- dorośli i dzieci powyżej 12. lat: w doraźnym leczeniu 1 do 2 tabletek doustnie co 4 godziny po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200mg w dawkach podzielonych).
Należy przestrzegać co najmniej 4-6 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na ibuprofen, lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku, na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy NLPZ, czynna lub przebyta choroba wrzodowa, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciężka niewydolność serca, wiek poniżej 6. lat, III trymestr ciąży, jednoczesne stosowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2.


Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6. lat.