APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Ibuprom Max - 400 mg * 48 tabletki Zobacz większe

Ibuprom Max - 400 mg
48 tabletki

3683915

Silny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, precyzyjnie lokalizuje źródło bólu i na nim koncentruje swoją siłę działania, szybko zwalcza różnego rodzaju bóle.

Więcej szczegółów

35,49 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wygraj z bólem

Skład

1 tabl. drażowana zawiera 400 mg ibuprofenu.

Działanie

Preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, co prowadzi do zahamowania syntezy cyklicznych nadtlenków, bezpośrednich prekursorów prostaglandyn.

Dobrze i szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania w leczeniu doraźnym występuje 15-30 min. od podania. Z białkami osocza wiąże się w ponad 90%. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 1,5-2 h od podania. T0,5 wynosi 2 h. Metabolizowany w wątrobie do pochodnych hydroksylowych i karboksylowych. Wydalany z moczem w 75% w postaci metabolitów i w 14% w postaci nie zmienionej; nie wykazuje tendencji do kumulacji w organizmie.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o umiarkowanym i słabym nasileniu: ból głowy, migrena, bóle menstruacyjne, zębów, gardła, mięśni, kości i stawów, krzyża, reumatyczne, pourazowe, nerwobóle, rwa kulszowa. Gorączka.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wcześniej występująca nadwrażliwość (katar, napad astmy, pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ. Czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. III trymestr ciąży.

Działania niepożądane

Często występują: dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunka, zaparcie, ból w nadbrzuszu), rzadziej skórne odczyny alergiczne.

Ponadto Ibuprom Max może często powodować: ból i zawroty głowy, nadpobudliwość, zatrzymanie płynów i obrzęk, rzadziej nadciśnienie, zaburzenia smaku i zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Preparat rzadko wywołuje krwawienia ze strony przewodu pokarmowego, nadmierną senność lub bezsenność, zaburzenia krążenia.

Sporadycznie powoduje: niewydolność nerek i zaburzenia hematologiczne (niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia, małopłytkowość).

Sposób użycia

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1-2 tabl. (200 mg) 3-4 razy dziennie po posiłkach lub 1 tabl. (400 mg) co 4-6 h. Nie należy stosować więcej niż 10 tabl. (200 mg) lub 3 tabl. (400 mg) dziennie. W chorobie reumatycznej i u dzieci poniżej 12 r.ż. dawkowanie należy ustalić indywidualnie.

Uwagi

W przypadku stosowania preparatu u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek należy monitorować aktywność enzymów wątrobowych i wydolność nerek. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym konieczne jest kontrolowanie wartości ciśnienia tętniczego krwi i ewentualnie korekta dawek leków hipotensyjnych.

Zalecana ostrożność

Ostrożnie stosować u chorych z astmą oskrzelową, ze względu na ryzyko skurczu oskrzeli. U pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy w wywiadzie stosowanie leku zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia krwawień z przewodu pokarmowego. W przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi preparat może wydłużać czas krwawienia. Opakowanie: 48 tabletek
Produkty powiązane