APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Ibuprom Sprint Caps - 200 mg * 10 kapsułek Zobacz większe

Ibuprom Sprint Caps - 200 mg
10 kapsułek

8218202

Szybko działający, lek przeciwbólowy na dolegliwości o różnorodnym żródle, także w postaci stanu zapalnego, obniża gorączkę

Więcej szczegółów

11,10 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Ulga w bólu

Skład

1 kapsułka elastyczna zawiera:
substancje czynne:
ibuprofen 200 mg
substancje pomocnicze:
w skład rdzenia kapsułki wchodzą: makrogol 600, woda oczyszczona, stały wodorotlenek potasu
w skład otoczki kapsułki wchodzą: żelatyna, mieszanina substancji: (sorbitol, 1,4-sorbitan, mannitol, wyższe poliole), błękit patentowy (E131)Działanie i wskazania

Lek IBUPROM® SPRINT CAPS jest lekiem działającym przeciwbólowo. Stosowany także w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu. Obniża gorączkę. Rozpuszczalna w żołądku kapsułka elastyczna zawiera rozpuszczony ibuprofen, który od razu może zostać wchłonięty z przewodu pokarmowego. Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym:
•bóle głowy
•bóle zębów
•bóle mięśniowe
•bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej
•bóle kostne i stawowe
•Bolesne miesiączkowanie
•Gorączka

Stosowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
W doraźnym leczeniu: 1 do 2 kapsułek doustnie co 4 do 6 godzin (nie należy stosować dawki większej niż 6 kapsułek na dobę).Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Nie należy stosować leku jeśli:
wcześniej występowały u pacjenta objawy alergii na którykolwiek składnik leku lub nadwrażliwość (katar, napad astmy,pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Występują u pacjenta następujące schorzenia:
czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. Pacjentka jest w III trymestrze ciąży. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Zachować szczególną ostrożność stosując lek IBUPROM® SPRINT CAPS jeśli:
Występuje u pacjenta astma oskrzelowa lub występowały w przeszłości reakcje alergiczne na ibuprofen, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy w wywiadzie, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie czynności wątroby i (lub) nerek, toczeń rumieniowaty lub inne choroby tkanki łącznej.Pacjent stosuje równocześnie inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, zwłaszcza III trymestrze.
Karmienie piersią:
przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
brak danych dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Ważne informacje o niektórych składnikach leku IBUPROM® SPRINT CAPS:
ze względu na zawartość sorbitolu (który jest źródłem fruktozy), pacjent, u którego wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinien skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek może mieć działanie przeczyszczające.
Stosowanie innych leków:
należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach nawet tych, które wydawane są bez recepty.
Nie należy stosować ibuprofenu z:
innymi lekami z grupy NLPZ, kortykosteroidami, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryną, kumaryną), lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi, w tym lekami moczopędnymi, litem lub metotreksatem, zydowudyną. Także pacjenci z chorobą wieńcową leczeni kwasem acetylosalicylowym przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się z lekarzem.
Przechowywanie leku:
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.
Działania niepożądane:
częste (1%-10% pacjentów) – nudności, brak łaknienia, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu, duszność, zaostrzenie astmy oskrzelowej, bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, plamica, wysypka, zatrzymywanie płynów i obrzęk.
niezbyt częste (0,1%-1% pacjentów) – nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (AspAT i AlAT).
rzadkie (0,01%-0,1 % pacjentów) – krwawienie z przewodu pokarmowego, senność lub bezsenność, zaburzenia krzepnięcia, trombocytopenia (obniżenie liczby płytek krwi).
bardzo rzadkie (< 0,01% pacjentów) – martwicze zmiany w obrębie
brodawek nerkowych mogące powodować niewydolność nerek, niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia (obniżenie liczby granulocytów), ciężkie reakcje skórne (w tym złuszczające zapalenie skóry i rumień wielopostaciowy), nieswoiste reakcje alergiczne, anafilaksja, zaburzenia słuchu, zaburzenia widzenia.

Działania niepożądane mogą zostać zminimalizowane przez stosowanie jak najmniejszych dawek leczniczych możliwie jak najkrócej.