APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Dip Rilif - żel * 50 g Zobacz większe

Dip Rilif - żel
50 g

6716501

Żel polecany w bólach reumatycznych m.in. w reumatoidalbym zapaleniu stawów, bólach stawów, bólach pleców, lumbago, bólach mięśniowych.

Więcej szczegółów

13,86 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.Skład

(1 g żelu): substancje czynne: ibuprofen 50 mg, mentol 30 mg substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona.

Działanie

Dip Rilif jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) i mentol (30 mg w 1 g żelu).


Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest lekiem silnie działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk. Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje również miejscowo przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje uśmierzenie bólu bardzo szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się przez wiele godzin.

Wskazania

Dip Rilif stosuje się do miejscowego leczenia przeciwbólowego i przeciwzapalnego w:

bólach reumatycznych, w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bólach pleców, lumbago (postrzale), bólach mięśniowych, bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.
bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.


Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Jednorazowo należy stosować 1 do 4 cm żelu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę zachowując co najmniej 4 godzinną przerwę w stosowaniu. Po użyciu żelu należy umyć ręce i zakręcić tubę. Miejsc nałożenia preparatu nie należy przykrywać dodatkowo żadnymi opatrunkami takimi jak bandaże czy plastry.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:

u osób, uczulonych na którykolwiek ze składników leku
u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków
na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych
do oczu i na skórę w okolicach oczu
na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie
u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Do najczęściej spotykanych działań niepożądanych należą, reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka, pokrzywka.


Rzadziej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - bóle brzucha i niestrawność.


U osób predysponowanych, u których występują lub występowały w przeszłości napady astmatyczne lub choroby alergiczne, mogą wystąpić napady duszności.

Uwagi

Ciąża i karmienie piersią: Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.