APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Difortan * żel * 50 g Zobacz większe

Difortan
żel
50 g

3399341

Produkt leczniczy Difortan żel wskazany do stosowania w leczeniu urazów mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naciągnięcia, zapalenia więzadeł), a także chorób reumatycznych (zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów).

Więcej szczegółów

23,74 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

  • Etofenamat, czyli substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Difortan żel jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Wykazuje ona miejscowe działanie przeciwbólowe oraz redukujące obrzęk i stan zapalny.

Skład Difortan żel:

Substancja czynna: etofenamat. Substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glicerol, trolamina, karbomery i woda oczyszczona.

Działanie Difortan żel:

Preparat do miejscowego leczenia urazów mięśni i stawów oraz chorób reumatycznych. Niesteroidowy lek przeciwzapalny, czyli etofenamat działa przeciwbólowo, a także ogranicza obrzęk i stan zapalny. Produkt leczniczy Difortan w postaci żelu przeznaczony jest do miejscowego stosowania.

Zastosowanie:
 Lek dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy chronić przed bezpośrednim działaniem wilgoci i światła. Przed zastosowaniem leku u kobiety karmiącej piersią zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik żelu. Nie stosować na błony śluzowe oraz w okolicy oczu, na uszkodzonej lub zakażonej skórze, na skórze z ranami i wypryskiem. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania żelu mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia takich objawów jak: nadwrażliwość w postaci wysypki skórnej, duszności i trudności w przełykaniu; zmiany pęcherzowe (rozległe zmiany na skórze w postaci zaczerwienienia, łuszczenia, dużych pęcherzy); fotodermatoza (stan zapalny w postaci zaczerwienienia i świądu na skórze w miejscu aplikacji żelu, która została wystawiona na ekspozycję na słońce). Działania niepożądane zgodnie z częstością ich występowania: często – świąd, rumień, miejscowe podrażnienie skóry (przemijające po zakończeniu leczenia); rzadko – kontaktowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie skóry, fotodermatoza; bardzo rzadko – pokrzywka, zmiany pęcherzowe, toksyczne martwicze oddzielania się naskórka.

Dawkowanie żelu Difortan:

Do użytku zewnętrznego. Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce. Każdorazowo przed użyciem żelu, jak i po jego aplikacji należy dokładnie umyć ręce. Aplikować w miejscu bólu. Jednorazowo zaleca się stosować około 2,5-5cm pasek żelu. Rozprowadzić preparat, delikatnie go wcierając. Leczenie urazów mięśni i stawów: stosować 3-4 na dobę przez okres 14 dni. Nie stosować dłużej niż 14 dni. Leczenie chorób reumatycznych: stosować 2-3 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 21 dni. Ograniczenie bólu i zmniejszenie stanu powinno być widoczne po 3-4 dniach aplikacji. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po 7 dniach stosowania leku nie zaobserwowano poprawy lub objawy się nasiliły. U osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby zaleca się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku, ponieważ może być konieczne dostosowanie dawki.