APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Sól Iwonicka - jodowobromowa * 1kg Zobacz większe

Sól Iwonicka - jodowobromowa
1kg

3128101

Proszek do sporządzania roztworu do kąpieli, okładów lub inhalacji stosowanych w przewlekłych schorzeniach reumatycznych i dróg oddechowych

Więcej szczegółów

17,21 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Sół jodowobromowa Iwonicka - proszek do sporządzania roztworu do kąpieli, okładów lub inhalacji.

Skład
1 kg soli zawiera około: 450 g jonu chlorkowego, 1,2 g bromkowego i około 0,33 g jodkowego.

Działanie
Sól Jodobromowa Iwonicka, proszek do sporządzania roztworu, to substancja stała drobnokrystaliczna o słabo kremowej barwie i charakterystycznym jodowym zapachu. Łatwo rozpuszcza się w zimnej oraz cieplej wodzie.

Stosowanie kąpieli solankowych sporządzonych z Soli Jodobromowej Iwonickiej jest odpowiednikiem kąpieli mineralnych wykonywanych w Uzdrowisku Iwonicz S.A. podczas kuracji leczniczych. Kąpiele solankowe działają kompleksowo zarówno na skórę, jak też na cały organizm poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych spowodowane bodźcem cieplnym i składnikami mineralnymi. Następuje przekrwienie narządów wewnętrznych poprawiające warunki resorpcji ognisk zapalnych. Mikrokryształki osadzające się w skórze posiadają właściwości higroskopijne przez co zmniejsza się parowanie ustroju i utrata ciepła. Osadzające się kryształki soli powodują długotrwały bodziec osmotyczny, pobudzając procesy odpornościowe wzmacniają procesy bakteriobójcze zachodzące na powierzchni skóry.

Wskazania
Przewlekłe schorzenia:

• stawów, ścięgien, mięśni, nerwów, kości i okostnej na tle gośćcowym, zapalnym, toksycznym, urazowym i zwyrodnieniowym, nerwobóle, przewlekłe zapalenia przydatków, skaza limfatyczna,
• przewlekłe choroby dróg oddechowych.

Dawkowanie
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie i sposób stosowania:
Preparat przeznaczony do stosowania zewnętrznego
Do kąpieli, okładów leczniczych w roztworze 0,5-3%, tj. 0,5-3 kg na 100 litrów wody, temperatura wody 37-39°C, czas kąpieli 15-30 minut. Kąpiele mogą być stosowane codziennie lub co drugi dzień. Na jeden cykl kuracyjny wymagane jest od 15 do 20 kąpieli. Między kuracjami wymagana jest przerwa 2-3 miesięcy.
Do inhalacji w roztworze 0,5-1% tj. 5-10 g soli na 1 litr wody o temperaturze 37-39°C Inhalacje przez nos lub usta stosuje się codziennie - na jedną kurację wymagane jest 15-20 seansów. Kuracje, zależnie od wskazań lekarza, mogą być powtarzane wielokrotnie, po przerwach 14-30 dni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania:
Nie stwierdzono

Ciąża
Przed zastosowaniem (każdego) leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem (każdego) leku należy poradzić się lekarza.
Z powodu braku danych u ludzi - przeciwwskazane.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn,,: Sól Jodobromowa Iwonicka nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, może powodować działania niepożądane.
Działań niepożądanych nie stwierdzono.
U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.