APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Itami - plastry lecznicze *  140 mg - 10 sztuk Zobacz większe

Itami - plastry lecznicze
140 mg - 10 sztuk

4419753

Plaster do leczenia bółu u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat w przypadku ostrych nadwyrężeń zwichnięć czy siniaków kończyn, powstałych w wyniku tępych urazów, 

Więcej szczegółów

46,99 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skład
1 plaster leczniczy zawiera 140 mg soli sodowej diklofenaku.

Właściwości
Itami to preparat w postaci białego plastra samoprzylepnego o wymiarach 10x14 cm do stosowania miejscowego, zawierający 140 mg diklofenaku. Diklofenak jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, należącym do grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany miejscowo na skórę łagodzi ból i stan zapalny.

Wskazania
Miejscowo na skórę w leczeniu: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (np. zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Sposób użycia
Dorośli i dzieci powyżej 16 lat: plaster należy nakładać na bolące miejsce 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Maksymalnie można stosować 2 plastry na dobę, nawet jeśli leczony ma być więcej niż jeden obszar chorobowy. W danym czasie leczone może być wyłącznie jedno bolące miejsce. Nie należy rozcinać plastra na części. Leku nie stosować dłużej niż przez 7 dni. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 16 lat. Jeśli jest to konieczne, plaster można przymocować za pomocą dzianego bandaża.Nie stosować podczas kąpieli w wannie ani pod prysznicem.

Przeciwwskazania
Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (diklofenak) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku oraz na kwas acetylosalicylowy i jego pochodne lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie należy stosować diklofenaku u osób, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały napady astmy, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa. Nie należy stosować leku na obszary skóry, na których występują zmiany wysiękowe, wypryski, owrzodzenia lub zakażenia skóry, a także jeśli skóra jest uszkodzona. Leku nie wolno stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Sposób użycia:

1. Rozerwać torebkę wzdłuż perforowanej linii i wyjąć plaster
2. Zdjąć jedną z dwóch folii ochronnych z plastrach
3. Nałożyć na miejsce, które ma być leczone i usunąć drugą folię ochronną
4. Delikatnie docisnąć dłonią tak, aby plaster przylepił się do skóry.
Aby zdjąć plaster:
5. Nawilżyć plaster wodą, oderwać krawędź plastra i delikatnie odkleić
6. Aby usunąć wszelkie pozostałości produktu, należyć umyć leczony obszar wodą, delikatnie masując palcami wykonując kuliste ruchy. 

Nie zaleca się stosowania leku Itami u dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia.  Jeżeli objawy nie ustąpią po 7 dniach należy skonsultować się z lekarzem.
Do stosowania na skórę.

Postać:
plast.leczn.
Dawka:
0,14 g
Opakowanie:
10 plast.
Rodzaj:
Lek OTC
Nazwa międzynarodowa:
Diclofenacum natricum