APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Objawy menopauzy

Menopauza nie zawsze przebiega bezobjawowo. W większości przypadków uderzenia gorąca i zmiany nastrojów to codzienność. Leki na menopauzę mogą skutecznie złagodzić jej przebieg, przygotowując organizm do zmian. Przekonaj się, jakie leki na menopauzę mogą Ci pomóc i zaakceptuj nową siebie!

Objawy menopauzy można złagodzić.

Zdradzamy sposoby na pozbycie się kłopotliwych przypadłości!

Uderzenia gorąca, zmiany nastrojów, zmęczenie, spadek libido, bezsenność - lista nieprzyjemnych dolegliwości związanych z menopauzą jest bardzo długa. Ten naturalny etap, czas w życiu każdej kobiety, niestety często bywa kłopotliwy i ciężki do zniesienia. Wszystko ma związek ze zmianami hormonalnymi i stopniowym wygasaniem funkcji jajników, aż do całkowitego ustania ich działania. Przechodzenie tego okresu nie musi być jednak trudne. Nie traćmy radości życia i sprawdźmy, jak sobie radzić w gorszym czasie menopauzy.

Wzbogać swoją dietę o rośliny strączkowe. To naturalny trik na okres przekwitania

Wprowadzenie do diety produktów bogatych w hormony pochodzące z roślin, zdecydowanie poprawia samopoczucie i pomaga walczyć z przykrymi objawami klimakterium. Fitoestrogeny, czyli związki pochodzenia roślinnego, mają działanie podobne do żeńskich hormonów płciowych - estrogenów. To właśnie między innymi przez ich spadek nasilają się dokuczliwe dolegliwości okresu przekwitania. Źródłem fitoestrogenów w diecie jest soja i produkty na jej bazie (np. tofu) oraz nasiona roślin strączkowych. W celu zwiększenia poziomu estrogenu powinno się częściej sięgać po zielone warzywa, w tym szpinak czy fasolę szparagową, ale również unikać mocnej, czarnej herbaty, a także kawy i napojów alkoholowych.

Szybko rozpraw się z objawami menopauzy! Ale najpierw lepiej ją poznaj

Zacznijmy od wyjaśnienia samych pojęć: menopauza, klimakterium, przekwitanie, które często używane są zamiennie. Chociaż dotyczą one tego samego, a więc szczególnego etapu w życiu kobiet, nie do końca mają to samo znaczenie. Menopauzą określa się ostatnią miesiączkę (występującą między 45 a 55 rokiem życia), natomiast w terminologii klinicznej uściśla się to nazewnictwo do jednego dnia po zakończeniu ostatniej miesiączki. W potocznym języku używa się tego określenia na określenie całości procesu występowania charakterystycznych dolegliwości m. in. uderzeń gorąca czy nadmiernej potliwości. Natomiast okres następujący przed ostatnią miesiączką i po niej, w którym występują opisywane objawy, określany jest właśnie klimakterium, bądź przekwitaniem. W tym czasie gwałtownych zmian warto wspomóc organizm różnymi ziołami, makro i mikroelementami, witaminami i sięgnąć po sprawdzone leki na menopauzę (https://aptisan.pl/dla-kobiet/leki-na-menopauze) dostępne w wielu aptekach internetowych, w tym w naszej aptece online Aptisan.

Naturalna terapia zastępcza w wygodnych tabletkach na menopauzę

Stosowanie hormonalnej terapii nie zawsze jest zalecane przez lekarzy i zdarzają się sytuacje, kiedy nie można jej przeprowadzać. Przeciwwskazaniem są m. in. przebyte choroby nowotworowe. Wtedy świetnym wyborem będą leki na menopauzę zawierające roślinne hormony, które z powodzeniem zastępować mogą hormonalną terapię zastępczą. Głównym składnikiem większości z nich jest wyciąg z soi. W naszej aptece online Aptisan znaleźć można również inne lecznicze produkty roślinne, przed których zakupem warto sprawdzić i porównać składy. Kiedy w zasięgu są dostępne naturalne i skuteczne środki na menopauzę, dobrze jest z nich korzystać.

zobacz na naszej stronie: leki na menopauzę