APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Pielęgnacja ciała w ciąży

Ciąża zmienia ciało kobiety, przygotowując je do porodu. Wiele przyszłych mam skarży się na zmiany skórne, których ciężko się pozbyć. Podpowiadamy, jak działa krem na rozstępy i kiedy warto zacząć go stosować. Odpowiedni krem na rozstępy zapobiegnie powstawaniu blizn w ciąży. Zapraszamy do lektury.

Pielęgnacja ciała w ciąży. Poznaj sekrety zapobiegania mankamentom skóry

Ciało kobiety podczas ciąży podlega wielu zmianom. Oprócz rosnącego obwodu talii, powiększają się też piersi oraz biodra. Najczęściej wyglądamy kwitnąco, chociaż same często dość krytycznie podchodzimy do swojego wyglądu. Cóż, zawsze możemy wszystko zrzucić na hormony. Pomijając jednak kwestię samooceny, problem rozciągającej się podczas ciąży skóry, na której pojawiają się niezbyt ładne pęknięcia, jest trudny do zaakceptowania. Zwłaszcza, jeśli nie zadziałamy wystarczająco wcześnie, mogą stać się trwałą pamiątką na naszym ciele. Mowa tu oczywiście o rozstępach. Jak z nimi walczyć? W poniższym tekście udzielamy kilku cennych porad.

Czym są rozstępy i dlaczego powstają? Ciąża nie jest jedynym powodem!

Rozstępy to zmiany na skórze stanowiące głównie defekt estetyczny. Długie, wrzecionowate pasma początkowo przybierają kolor czerwony, by stopniowo zblednąć do zmiany koloru na biały. Pojawić się one mogą na udach, piersiach, biodrach, ale także na wewnętrznej stronie ramion, klatce piersiowej – zwłaszcza u osób trenujących kulturystykę czy inne sporty siłowe. Przyczyny pojawiania się tego rodzaju mankamentów skóry są zróżnicowane. Ciąża jest jedyną z nich, ale wpływ na ich pojawienie się mają również inne czynniki: zmiany hormonalne (bardzo często rozstępy pojawiają się w okresie dojrzewania), gwałtowny, szybki wzrost masy ciała w krótkim czasie lub obciążenie genetyczne. Niekiedy powstają one wskutek nieprawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej.

Newralgiczne miejsca: biust i brzuch. To tu najczęściej pojawiają się rozstępy

Mechanizm pojawienia się rozstępów jest dość prosty. Do ich powstania przyczynia się nadmierne rozciągnięcie skóry, a także jej osłabienie. Dochodzi do zerwania włókien kolagenowych i elastynowych, które stanowią podstawę struktury skóry właściwej. Podczas ciąży ciało kobiety podlega zmianom hormonalnym, a nowe życie rozwija się i potrzebuje coraz więcej miejsca. Stąd rozstępy pojawiają się często na brzuchu, jak również na piersiach. Biust także powiększa się w związku ze zbliżającą się laktacją i pracą gruczołów mlekowych. Rzadko procesy te odbywają się powoli i stopniowo. Najczęściej są to zmiany dość gwałtowne, bo ciało kobiety ma na przystosowanie się do nowej roli zaledwie 9 miesięcy. Na szczęście istnieją odpowiednie produkty do ochrony naszej skóry, chociażby krem na rozstępy.

Czy krem na rozstępy to skuteczny środek w walce ze zmianami skórnymi?

Zawartość naszej kosmetyczki warto wzbogacić o preparaty do masażu ciała na bazie olejowej, w których składzie znajdują się witaminy A i E oraz naturalne olejki z rumianku, nagietka czy lawendy. Poza tym trwałe efekty w postaci uelastycznienia i nadania miękkości skórze przynosi krem na rozstępy (https://aptisan.pl/dermatologia/preparat-na-blizny-rozstepy/masc-krem-na-rozstepy), rekomendowany dla kobiet w ciąży. Wzmacnia on naturalną barierę ochronną kobiecego ciała. Przyszłe mamy już na początku ciąży powinny zatroszczyć się o swoją skórę. Systematyczna jej pielęgnacja oraz używanie kosmetyków dedykowanych mamom, zapobiegnie niechcianym, mało estetycznym rozstępom. W naszej aptece internetowej Aptisan znajdziemy niezbędne preparaty zarówno dla mam w ciąży, jak również ich przyszłych pociech, a szeroka gama produktów pielęgnacyjnych, witaminowych oraz związanych z laktacją zaspokoi ich niezbędne potrzeby.

zobacz na naszej stronie: preparaty na blizny