APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Przetrwaj okres przekwitania

Na stronie naszej Apteki Aptisan poruszamy tematykę przekwitania. Doradzamy, jak sobie radzić z tym ciężkim etapem, zmieniając swoje przyzwyczajenia oraz stosując tabletki na menopauzę. Sięgnij po garść bezcennych porad dotyczących menopauzy i innych ważnych spraw, dotyczących nie tylko kobiet. Zapraszamy!

Menopauza to naturalny etap życia kobiety.

Przetrwaj okres przekwitania z podniesioną głową!

Klimakterium to trudny czas w życiu kobiety. Nie każda z nas będzie jednak przechodziła go jednakowo ciężko. Objawy wchodzenia w okres przekwitania uzależnione są w znacznej mierze od czynników genetycznych, ale również od trybu życia i sposobu odżywiania się. Współczesna medycyna i farmakologia znają szereg pomocnych rozwiązań w przypadku szczególnie kłopotliwych objawów. Poznaj sposoby radzenia sobie z niezbyt przyjemnymi symptomami przekwitania. W poniższym artykule podpowiemy, jak można sobie pomóc.

Żyj aktywnie i wsłuchaj się w potrzeby swojego ciała!

Bezcenny ruch będzie doskonałym antidotum na wahania nastroju, tycie, czy bezsenność. Spacer po pracy lub basen, wycieczki rowerowe albo joga przyczynią się do wyregulowania i podniesienia tempa przemiany materii, ale również podniosą poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dotlenione i naturalnie zmęczone ciało, samo upomni się o odpoczynek w postaci głębokiego i spokojnego snu. Poza tym umiarkowana aktywność zapobiegnie kłopotom z układem krążenia, usprawni i uelastyczni kobiece stawy, a jednocześnie wzmocni mięśnie i kości przyczyniając się do profilaktyki osteoporozy.

Odpowiednia dieta i wsparcie bliskich to klucz do kobiecego szczęścia

Na etapie przekwitania, jak zresztą w całym życiu kobiety, ważny jest sposób odżywiania się. Zbilansowana zdrowa dieta to podstawa, by długo cieszyć się zdrowiem, ale też uzupełnić niedobory hormonalne w organizmie. Duża ilość warzyw i owoców oraz roślin strączkowych, w tym produktów sojowych, dostarczy nam substancji zwanych fitoestrogenami. Są to roślinne związki wykazujące działanie podobne do żeńskich hormonów płciowych - estrogenów. Poza tym wskazane jest, aby spożywać tłuste ryby, a także dostarczać organizmowi solidną porcję wapnia jedząc sardynki czy nabiał. O życie emocjonalne można zadbać, organizując spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Pomoże to odwrócić myśli od uporczywych objawów, bo doborowe towarzystwo zapewni przekwitającej kobiecie psychiczne wsparcie.

Farmaceutyczne podpora w postaci sprawdzonych preparatów na menopauzę

Pomocą dla kobiety w okresie menopauzy okazać się mogą różnego rodzaju suplementy diety i leki dostępne w aptekach, również tych działających online. Na przykład w naszej aptece internetowej Aptisan można zaopatrzyć się w tabletki na menopauzę i inne środki, ułatwiające radzenie sobie z objawami tego czasu. Możliwości naturalnego wsparcia jest wiele, wystarczy skorzystać z dostępnych środków farmaceutycznych, które w znacznym stopniu złagodzą przykre dolegliwości. Spośród nich przede wszystkim wymienić trzeba tabletki na menopauzę (https://aptisan.pl/dla-kobiet/leki-na-menopauze/tabletki-na-menopauze) bazujące na izoflawonach sojowych. Odpowiednie wsparcie zapewnią również środki zawierające wyciągi ziołowe, bez skutków ubocznych dla kobiecego organizmu. Tabletki na menopauzę sprawdzą się w całym okresie przekwitania, łagodząc wiele kłopotliwych dolegliwości, a ich stosowanie może przyczynić się do uniknięcia hormonalnej terapii zastępczej.

zobacz na naszej stronie: tabletki na menopauzę