APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Czy można skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs? Oczywiście, że tak!

Zdaniem niektórych, długość rzęs ma podłoże genetyczne. Jak jest naprawdę? Te niewielkie włoski pełnią funkcję ochronną narządu wzroku, osłaniając oczy przed zanieczyszczeniami. Osiągają długość od 8 do 12 mm, a na górnej powiece znajduje się ich od 150 do 250. To, ile rzęs rośnie na powiekach oraz jak bardzo są długie, zależy m. in. od naszego trybu życia. W mniejszym, lecz wciąż istotnym stopniu wpływ na kondycję rzęs mają również geny. Tak naprawdę ogromne znaczenie ma fakt, jak traktujemy swoje oczy i ich okolice. Jeśli włoski są narażone na osłabienie, odwdzięczą się wypadaniem i utratą blasku. Gdy odpowiednio o nie zadbamy, będą stanowiły piękną osłonę, chroniącą oczy.

Chcesz mieć dłuższe rzęsy? Zmień swoje przyzwyczajenia!

O ile w genach jest zapisane, jaki kolor przybiorą nasze rzęsy, to od podejmowanych przez nas działań będzie zależało, czy włoski będą zdrowo rosły, a może nadmiernie wypadały. Używanie takich przyborów kosmetycznych, jak lokówka do rzęs, czyli zalotka do podkręcania na ciepło, częste pocieranie powiek dłonią lub stosowanie chemicznych preparatów może szybko doprowadzić do osłabienia kondycji rzęs, a w rezultacie do ich przedwczesnej utraty. Równie istotny jest tryb życia, w tym dieta. Niedobór witamin szybko da o sobie znać, objawiając się między innymi wypadaniem drobnych włosków. Wystarczy pominięcie kilku demakijaży lub systematyczne pozostawianie resztek make-upu na powiekach, aby rzęsy straciły swoją witalność.

Stymuluj wzrost rzęs z pomocą specjalistycznych preparatów

Na rynku można znaleźć wiele odżywek do rzęs o działaniu stymulującym ich wzrost. Aby zrozumieć, w jaki sposób odbywa się ten proces, należy poznać trzy fazy:

  • anagen – etap aktywnego wzrostu rzęsy. Trwa około 30 dni. W tym czasie organizm dostarcza mieszkom włosowym substancje odżywcze, które są pobierane przez rzęsy.

  • katagen – czas, w którym rzęsy i ich cebulki włosowe obumierają i wypadają. Włoski przestają pobierać substancje odżywcze i stopniowo odłączają się od skóry. Zajmuje to około 2 tygodni.

  • telogen – w tej fazie mieszek włosowy przygotowuje się na wyrośnięcie nowej rzęsy. Trwa ona aż do 100 dni. W tym czasie dane miejsce pozostaje puste.

Innowacyjne preparaty stymulujące pozwalają skrócić fazę telogenu i wydłużyć etap anagenu. Środkiem o takim działaniu jest odżywka do rzęs Long 4 Lashes, zawierająca w składzie m.in. bimatoprost oraz kwas hialuronowy. Serum widocznie poprawia kondycję rzęs, wydłuża je i efektownie pogrubia. W naszej aptece internetowej można zamówić odżywkę Long4Lashes w atrakcyjnej cenie, zapewniając swoim rzęsom znakomity wygląd przez długi czas.