APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Jak działa krem na rozstępy? Przekonaj się i zwalcz uciążliwy problem!

Chociaż blizny nie są zmianami, które bezpośrednio zagrażają naszemu życiu, wolelibyśmy w ogóle ich nie mieć, a gdy już wystąpią, możliwie najszybciej się ich pozbyć. Szczególnie widać to na przykładzie rozstępów. Nieestetyczne smugi i ślady na skórze negatywnie wpływają na samoocenę osoby, która się z nimi zmaga. Nic więc dziwnego, że wzrasta zainteresowanie środkami, wspomagającymi leczenie i eliminowanie tych nieprzyjemnych dla oka zmian skórnych. Dziś skupimy się na specyfiku, jakim jest krem na rozstępy. Przybliżymy jego działanie oraz podpowiemy, gdzie można go kupić.

Nawilżenie i odżywienie skóry ma wpływ na jej elastyczność

Podejmując działania, mające na celu wyeliminowanie problematycznych rozstępów, powinniśmy się skupiać na poprawieniu elastyczności swojej skóry. Aby osiągnąć pożądany efekt, konieczne będzie stosowanie preparatu nawilżającego, który odżywia i wnika głęboko w skórę. Zadaniem kremu na rozstępy jest wygładzenie, a co się z tym łączy zmniejszenie widoczności rozstępów. Natłuszczona i nawilżona skóra o wiele szybciej się regeneruje, a odżywcze substancje zawarte w preparacie zmiękczają stwardniały naskórek, zwiększając przy tym jego elastyczność.

Krem na rozstępy okaże się skuteczny, jeżeli zawarte w nim substancje będą stymulowały produkcję włókien białkowych, czyli pozrywanych włókien kolagenu. Tylko szybka regeneracja pozwoli zmniejszyć widoczność rozstępów lub całkowicie się ich pozbyć. Dlatego tak ważny jest czas rozpoczęcia terapii. Kremy i balsamy warto wmasowywać w skórę już na etapie ich powstawania, np. w trakcie ciąży (od 4. miesiąca). Istotna jest również systematyka – środek zadziała, jeśli będzie wcierany w problematyczne miejsca kilka razy dziennie, zgodnie z zaleceniami producenta.

Jakie składniki wygładzą rozstępy? Czego szukać?

Każdy środek przeciw bliznom zawiera kompleks odpowiednio dobranych składników, które mają wpłynąć na strukturę kolagenu. Wśród substancji, o jakie często pytają nas pacjenci, znajdują się: perełkowiec japoński, wosk pszczeli, olej bawełniany, wyciąg z bluszczu. Warto wymienić również witaminy E i C wpływające na syntezę kolagenu, a także odpowiedzialne za zmiękczanie i nawilżanie skóry. Nasza apteka internetowa ma w swojej ofercie krem na rozstępy o sprawdzonej recepturze, w której nie brakuje powyższych składników. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy dobre preparaty o rekomendowanych składach, w tym kremy, olejki oraz balsamy do pielęgnowania skóry, na której występują blizny i rozstępy. Zachęcamy Czytelników do zapoznania się z dostępnym asortymentem obejmującym produkty, przydatne w eliminowaniu nieestetycznych blizn i przebarwień.