APTEKA INTERNETOWA

FacebookSerce to jeden z najważniejszych narządów naszego ciała. Nasza współczesna codzienność zmusza ten narząd do bardzo dużego wysiłku. Brak ruchu, stres, używki, nieodpowiednia dieta- wszystko nadmiernie obciąża nasze serce, skutkiem czego może być zawał. Dlatego warto dbać o serce we właściwy sposób, wzmacniać je, zwłaszcza w okresach osłabienia takich jak niegroźne z pozoru przeziębienie lub grypa.O sercu bardzo często zapominamy.  Jest ono pewnego rodzaju pompą, która pracuje bez przerwy, dostarczając naszemu organizmowi tlen oraz wartości odżywcze. Wszelkie choroby układu krążenia, wpływają bardzo znacznie na obniżenie jakości  życia. Dla naszego największego dobra warto nie dopuszczać do zaniedbywania naszego zdrowia, a tym samym warto poznać sposoby jak wzmacniać serce i należycie o nie dbać.

Naturalne sposoby

Grypa jest dużym obciążeniem dla organizmu, natomiast powikłania po niej, mogą być niezwykle groźne. Zastanawiając się nad tym, jak wzmocnić serce po wyczerpującej chorobie warto spróbować naturalnych, domowych sposobów. Niepozorny sok z cytryny, rozcieńczony w wodzie, z dodatkiem miodu ma korzystny wpływ na pracę tego najważniejszego w naszym ciele narządu. Dobroczynny wpływ na prawidłową pracę serca ma także natka pietruszki, orzechy włoskie, sok z wiśni,  herbata z dzikiej róży, a także jedzenie jabłek.

– Sok z wiśni 

U badanych, którzy codziennie przez osiem tygodni pili szklankę tego napoju, odnotowano duży spadek ciśnienia krwi. Zbyt wysokie prowadzi do miażdżycy i udaru mózgu.

– Herbata z dzikiej róży

Ten owoc zawiera dużo witaminy C i działa wzmacniająco na cały organizm. Picie herbaty zmniejsza ryzyko zawału.

– Jabłka

Naukowcy twierdzą, że jedzenie tych owoców działa na układ krążenia podobnie jak statyny. To leki, które m.in. obniżają poziom cholesterolu, zapobiegają rozwojowi miażdżycy i chorób wieńcowych.

– Orzechy włoskie

Jedzenie garstki orzechów włoskich lub kilkudziesięciu gram oleju z orzecha włoskiego podczas lub po posiłku potrafi zoptymalizować jakość twojego lipidogramu i chronić przed chorobą sercowo-naczyniową.

Dodatkowe wsparcie

Chcąc wzmocnić serce, obok domowych sposobów, możemy sięgnąć również po leki ziołowe i syntetycze.

Warto skonsultować się z lekarzem w celu doboru najlepszego dla nas rodzaju preparatu w rekonwalescencji i powrocie do zdrowia po przebyciu grypy. Ważne by wesprzeć cały organizm w powrocie do poprzedniej kondycji. 

 

Pamiętajmy, że każde przeziębienie ma wpływ na nasze samopoczucie i stan naszego zdrowia, a grypa to choroba, której nie należy lekceważyć.

zobacz na naszej stronie: https://aptishttps://aptisan.pl/szukaj?search_query=serce&orderby=position&orderway=desc&search_query=serce&submit_search=&n=29