APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Sprawdź co jeść, żeby zwiększyć libido. Zmiana diety a potencja

Zdrowa dieta pozytywnie wpływa na jakość nasienia, a także poprawia nastrój i zwiększa libido. Dzisiejszy wpis kierujemy do mężczyzn, którzy miewają problemy z potencją. Podpowiemy, jakie składniki spożywcze powinny na stałe zagościć w Waszych lodówkach. Kosztem niewielkich zmian, można zauważyć spektakularne rezultaty. Wystarczy odrobina chęci. Zapraszamy do lektury!

Koniec z fast foodami. Żywności przetworzonej mówimy stanowcze: NIE

Żyjąc szybko często zapominamy o tym, co tak naprawdę jest ważne. Zamiast skupić się na dostarczaniu organizmowi drogocennych składników odżywczych, faszerujemy się fast foodami, na potęgę jemy gotowe dania z supermarketów i wysoce przetworzone produkty typu zupki z paczki – a przynajmniej tak wynika ze statystyk. Mężczyźni przyznają, że nie stronią od sztucznych dodatków i zamienników, a kiedy mają do wyboru samodzielne przygotowanie obiadu lub zamówienie pizzy, wybierają wygodniejszą opcję.

Takie działania mają bardzo negatywne skutki. Nie tylko dla wagi ciała, która szybko wzrasta. Brak odpowiednio zbilansowanej diety ma wpływ również na sprawność seksualną i ogólne samopoczucie. Niedobór cynku, kwasów omega-3 i produktów zbożowych sprawiają, że libido maleje. Dlatego tak ważne jest, żeby wspomagać syntezę testosteronu, dostarczając organizmowi zdrowe składniki w odpowiednich proporcjach. Pora zerwać ze złymi przyzwyczajeniami, doceniając siłę pełnowartościowych posiłków.

Zdrowy styl życia i dieta na potencję. Oto najlepsze lekarstwa

Chcąc zapobiec niskiemu libido, warto na stałe uzupełnić swoją dietę w witaminy. Ważna jest witamina E, którą znajdziemy w oleju słonecznikowym, orzechach i pestkach. Równie cenna okazuje się witamina A, której nie brakuje w wątrobie cielęcej czy drobiowej, marchwi oraz pietruszce. Na potencję korzystnie wpłynie również cynk, dostarczany np. przez żółtka jaj albo mięso indyka. Lekarze radzą, aby tłuszcze nasycone zastąpić tymi zdrowymi, zawartymi między innymi w tłustych rybach.

Zbilansowana dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną będzie miała zbawienny wpływ dla kondycji i zadziała lepiej, niż leki na potencję . Jeśli natomiast chcemy działać szybko, preparaty z apteki mogą nam w tym pomóc. Zawsze jednak warto mieć na uwadze, że zdrowa dieta i zadbanie o systematyczny ruch to podstawa. Od nich w dużej mierze zależy sprawność seksualna, którą zachowamy w doskonałej kondycji, dostarczając organizmowi składników, których ten potrzebuje.