APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Odżywki bez tajemnic. Poznaj sposoby na wzmocnienie przed treningiem

Dobry posiłek przedtreningowy to podstawa efektownej pracy na siłowni. Organizmowi należy dostarczyć odpowiednie ilości węglowodanów prostych i złożonych, łatwo przyswajalnego białka i tłuszczy, w starannie dobranych proporcjach. Jednak nawet najbardziej zagorzały sportowiec nie zawsze ma czas na zjedzenie zbilansowanego posiłku. Bywa też, że mimo chęci, brakuje nam siły do ćwiczeń. Z pomocą przychodzą preparaty przedtreningowe i odżywki białkowe.

Kompozycja idealna. Czy dobra odżywka zastąpi posiłek?

Rynek oferuje wiele zamienników jedzenia, dedykowanych osobom intensywnie ćwiczącym. Mimo, że nie pozwalają one całkowicie zrezygnować z przyjmowania posiłków, stanowią znakomite uzupełnienie diety i wspierają rozwój mięśni. Białko zaleca się przyjmować po treningu. Gdy chcemy zastąpić nim przedtreningowy posiłek, lepiej wybrać odżywkę węglowodanowo-białkową, która przyswoi się w krótkim czasie i tym samym nie obciąży organizmu. Wypicie smakowego shake'a, przygotowanego na bazie takiego preparatu, powinno nastąpić co najmniej 45 minut przed przystąpieniem do ćwiczeń. Warto podkreślić, że taka odżywka nie jest szczególnie sycąca. Najlepiej stosować ją więc jako dodatek do posiłku, nie zaś jego stały zamiennik. Nawet wtedy, gdy dysponujemy odżywką od rekomendowanego producenta, jak Trec czy Formotiva.

Większa wydolność organizmu za sprawą suplementów dla sportowców

Jeśli chcemy się dodatkowo pobudzić, poprawić krążenie oraz zwiększyć swoją wydolność, możemy zastosować tzw. booster. Przedtreningówki tego typu występują w różnych formach. Nasza apteka online ma w ofercie shoty, kapsułki i odżywki w proszku, zmniejszające uczucie zmęczenia, a także pobudzające mięśnie do intensywniejszej pracy. Lepsza koncentracja na wykonywanych ćwiczeniach wpływa na jakość treningu, a co za tym idzie, przyczynia się do szybszego osiągnięcia zamierzonych efektów. Przedtreningówki działają nie tylko na siłowni, lecz również długo po jej opuszczeniu, kiedy organizm się regeneruje. Brak zakwasów to kolejna dobra strona przyjmowania boosterów.

Jednak czy każdy może sobie pozwolić na suplementację tego typu? Producenci zapewniają, że preparaty przedtreningowe z kofeiną w składzie mogą być stosowane przez profesjonalnych sportowców, jak też amatorów, sporadycznie bywających na siłowni. W dostępnym online asortymencie naszej apteki znajduje się duży wybór odżywek i suplementów, opracowanych z myślą o osobach, prowadzących aktywny tryb życia. Koniecznie sprawdź, jakie preparaty umieściliśmy w obszernym dziale Siłownia. Zapraszamy!