APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Nieestetyczne pamiątki na ciele. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o bliznach

Każde zranienie, zaczynając od lekkiego uszkodzenia, a kończąc na głębokich ubytkach w skórze, może pozostawić na ciele brzydkie pamiątki na długie lata. Blizny, bo o nich mowa, przyjmują różne formy i w zależności od rodzaju, mogą być łatwe, trudne lub niemożliwe do usunięcia. Co powinniśmy wiedzieć na temat blizny, której chcemy się bezpowrotnie pozbyć? Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiamy się w poniższym artykule.

Walkę z blizną rozpocznijmy od ustalenia, skąd wzięła się zmiana

Żeby zredukować widoczność swojej blizny, najpierw należy określić orientacyjny czas jej powstania. To niezwykle ważne, ponieważ świeże zmiany skórne, „zdobiące” nasze ciało krócej, niż rok, znacznie łatwiej można usunąć. Gorzej, gdy włókna kolagenowe na nowo się wykształcą, a blizna dojrzeje. Wówczas trudno o efektowną poprawę wyglądu danego miejsca, bez zastosowania radykalnych środków. Jeśli więc ustalimy, że komórki nie zdążyły się jeszcze odbudować możemy uznać, że szansa na pozbycie się blizny jest bardzo duża. W takiej sytuacji warto od razu przystąpić do działania i potraktować zmianę sprawdzonym środkiem, jak kremy marki Noscar lub Evolet. Aby jednak być pewnym, że dana maść na blizny przyniesie efekty, trzeba ustalić przyczynę powstania zmiany skórnej. Inaczej leczy się bowiem nieestetyczne pamiątki po operacjach i oparzeniach. W inny sposób należy też podejść do redukcji widoczności blizn zanikowych (do nich zaliczamy rozstępy), przerostowych oraz bliznowców.

Obserwując bliznę lepiej dostosujemy metodę, którą się jej pozbędziemy

Blizny można zlikwidować różnymi sposobami. Do najczęściej wybieranego należy stosowanie kremów i żeli z naturalnym składem. Wnikają one głęboko w skórę i pobudzają produkcję włókien kolagenowych. Intensywne działanie mają również plastry, jak Contractubex. Chętnie wybierają je osoby, którym zależy na wyleczeniu blizny bez stosowania kremów. Poszczególne preparaty są przeznaczone do leczenia innych zmian skórnych, dlatego istotne jest, aby obserwować miejsce wymagające zmiękczenia i rozjaśnienia. Uważna kontrola przebiegu gojenia pozwoli odpowiednio dopasować środki do indywidualnych potrzeb.

Nasza apteka internetowa Aptisan dostarcza Klientom szeroki wybór preparatów, wspomagających leczenie blizn, jak i bliznowców. Jeżeli zmagają się Państwo z problemem zmian skórnych, zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą maści, olejków, żeli i plastrów na blizny wszelakiego pochodzenia.