APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Poznaj główne przyczyny wypadania włosów i znajdź sposób na zachowanie pięknej fryzury

W dobie XXI wieku kobieta z długimi, zadbanymi włosami jest wskazywana przez mężczyzn jako ta bardziej atrakcyjna od koleżanki z fryzurą na jeża. Piękne włosy podkreślają kształt twarzy, okalając buzię w subtelny sposób. Niestety, coraz więcej kobiet skarży się na problem wypadania włosów. Co sprawia, że gubimy ich więcej, niż powinniśmy i jak powstrzymać ten proces? Między innymi na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym artykule.

Hormony, ach hormony. To przez nie wypadają nam włosy!

Kobiece hormony potrafią płatać figle. Kiedy układ hormonalny jest zachwiany i nie działa prawidłowo, cały organizm odczuwa zmiany. Dotykają one również włosów, w końcu to hormony odpowiadają za ich wzrost. Osoby cierpiące na przykład na niedoczynność lub nadczynność tarczycy często zauważają, że wygląd ich włosów ulega radykalnym zmianom. Pasma tracą blask, stają się matowe i łamliwe. Ich kondycja znacznie się obniża, w efekcie czego włosy wypadają.

Spośród niekorzystnych procesów zachodzących w organizmie człowieka, mogących skutkować utratą włosów, wymienić trzeba też nieprawidłową dietę. Szczególnie taką, która jest uboga w cynk, żelazo i inne witaminy. Niedobór ważnych składników przyczynia się do nadmiernej utraty włosów, a zahamowanie procesu nie jest takie łatwe. Chcąc powstrzymać wypadanie, należy usunąć źródło problemu: rozpocząć leczenie, zmienić dietę, wzmocnić organizm. Dopiero potem można pomyśleć o wspomaganiu kuracji, na przykład szamponem i odżywką przeciw wypadaniu włosów.

Kosmetyki hamujące utratę włosów. Czy rzeczywiście działają?

W kwestii wypadania włosów, rynek oferuje bardzo wiele. Jednak nie wszystkie produkty są opatrzone certyfikatem, odpowiednio przebadane i bogate w wyselekcjonowane składniki aktywne. Po sprawdzony preparat przeciw wypadaniu włosów, najlepiej wybrać się do apteki. Farmaceuta opowie o składzie danego produktu i doradzi, czy ten środek będzie dobrym wyborem w konkretnym przypadku. Wśród kosmetyków opracowanych przez profesjonalistów, warto wymienić szampon Biotebal. Jest to wzmacniający preparat, regulujący pracę gruczołów łojowych. W efekcie wypadanie włosów zostaje ograniczone, kondycja pasm ulega polepszeniu, odzyskują one witalność i blask.

Nasza apteka Aptisan ma w sprzedaży szampon Biotebal zawierający biotynę, sok z aloesu, pantenol, a nawet kiełki soi. Dobrane w specjalnych proporcjach składniki aktywne skutecznie wzmacniają włosy, ograniczając ich wypadanie. Warunkiem jest systematyczne stosowanie szamponu, najlepiej razem z odżywką z tej samej serii. Pamiętajmy, że utrata włosów zawsze ma jakąś przyczynę. Należy ją znaleźć i wyeliminować – w trosce o własne zdrowie i piękny wygląd fryzury.