APTEKA INTERNETOWA

Liponexin * 30 kaps Zobacz większe

Liponexin
30 kaps

8823701

Preparat do postępowania dietetycznego zwłaszcza diabetyków i osób z objawami polineuropatii cukrzycowej, przyspiesza spalanie glukozy

Więcej szczegółów

19,02 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Preparat do postępowania dietetycznego u osób, u których jest zwiększone zapotrzebowanie na kwas alfa-liponowy, zwłaszcza diabetyków i osób z objawami polineuropatii cukrzycowej.

Skład:
Kwas alfa-liponowy 300 mg
Witamina E 10 mg
Selen 50 mcg
oraz substancje pomocnicze.

Działanie:
* Kwas alfa-liponowy jest wytwarzany endogennie w organizmie i jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych antyoksydantów, jednocześnie wzmacnia działanie innych antyutleniaczy (między innymi witamina C, witamina E).

Kwas alfa-liponowy przyspiesza spalanie glukozy, zwiększa zapasy glikogenu w wątrobie, korzystnie wpływając na metabolizm węglowodanów i lipidów.

* Selen występuje we wszystkich komórkach organizmu człowieka. Jego funkcja wiąże się przede wszystkim z występowaniem w enzymach o działaniu antyoksydacyjnym.

* Witamina E jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, spełnia rolę przeciwutleniacza i wymiatacza wolnych rodników. Dzięki temu chroni struktury komórki przed uszkadzającym działaniem wolnych rodników.

Dawkowanie:
1-2 kapsułki dziennie, w trakcie posiłku, popić odpowiedzią ilością płynu.