APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Allertec Fexo 120mg * 10 tabletek Zobacz większe

Allertec Fexo 120mg
10 tabletek

3474941

  • Allertec Fexozawiera feksofenadyny chlorowodorek, który jest lekiem przeciwhistaminowym.Lek stosowany jestu dorosłych oraz u dzieci w wieku 12 lat i starszych w leczeniu objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), takich jak: kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu.

Więcej szczegółów

8,24 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skład
Każda tabletka powlekana zawiera 120 mg feksofenadynyfeksofenadyny chlorowodorku, co odpowiada feksofenadynyfeksofenadyny.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie
Dorośli i dzieci w wieku 12 lat i starszeZalecana dawka to 1 tabletka (120 mg) raz na dobę.Tabletki należy przyjmować doustnie, przed posiłkiem, popijając wodą.Nie stosować leku dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem

Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i przerwać stosowanie leku Allertec Fexo, jeśli wystąpi obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła i trudności w oddychaniu. Mogą to być objawy ciężkiej reakcji alergicznej.

  • Często (mogą dotyczyć nie więcej niż 1 na 10 pacjentów): ból głowy, senność, zawroty głowy, nudności.
  • Niezbyt często (mogą dotyczyć nie więcej niż 1 na 100 pacjentów): zmęczenie.
  • Inne działania niepożądane (częstość nieznana), które mogą wystąpić, to:trudności w zasypianiu (bezsenność), zaburzenia snu, koszmary senne/wyraziste sny, nerwowość, przyspieszona lub nieregularna czynność serca, biegunka, wysypka skórna, świąd, pokrzywka, ciężkie reakcje alergiczne, które mogą powodować obrzęk twarzy, warg, języka i gardła, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, nagłe zaczerwienienie skóry. Zgłaszanie działań niepożądanychJeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.


Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.