APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Pyrosal - syrop * 125 g Zobacz większe

Pyrosal - syrop
125 g

3127801

Preparat ziołowy stosowany jako środek pomocniczy w stanach podgorączkowych w przebiegu anginy, grypy, zapalenia gardła i oskrzeli

Więcej szczegółów

13,70 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Syrop Pyrosal jest preparatem opartym na wyciągu z czterech ziół: kory wierzby, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy oraz liścia podbiału, stosowanym tradycyjnie jako środek pomocniczy w stanach podgorączkowych w przebiegu anginy, grypy, zapalenia gardła i oskrzeli.

Ciała czynne z ziół zawarte w syropie działają głównie przeciwgorączkowo, napotnie i przeciwzapalnie.

Skład

(100 g): wyciąg płynny (1:1) z: liścia podbiału, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy i kory wierzby (25:30:30:15), koncentrat z porzeczki - 5,0 cz., kondensat aromatu soku z porzeczki - 0,5 cz., sacharoza - 60,0 cz., woda oczyszczona - 24,5 cz. Pyrosal pozbawiony jest konserwantów, zawiera wyłącznie dobroczynne i przyjazne zdrowiu Twojego dziecka komponenty.
Syrop zawiera do 1% (m/m) etanolu.

Wskazania
Środek przeciwgorączkowy stosowany pomocniczo w przeziębieniach, działający przeciwzapalnie i napotnie, zwłaszcza w anginie, grypie, zapaleniu gardła i oskrzeli.

Dawkowanie
Dzieci od 3 roku do 4 lat po konsultacji z lekarzem - 4 razy na dobę 1 łyżeczka od herbaty (l łyżeczka - 5 ml syropu). Syrop można rozcieńczyć w niewielkiej ilości przegotowanej wody.|
dzieci od 4 do 12 lat - 3 razy na dobę 1 łyżka stołowa (1 łyżka-15 ml syropu).
młodzież powyżej 12 lat oraz dorośli: 3 razy na dobę 2 łyżki stołowe syropu.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku Pyrosal jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane:
Dotychczas w trakcie stosowania Pyrosalu nie odnotowano występowania działań niepożądanych.
U osób wrażliwych mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki preparatu. U osób źle tolerujących wysokie dawki sacharozy mogą wystąpić nudności.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutą.

Uwagi:
Leku nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.