APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Pirolam 1% żel * 20 g Zobacz większe

Pirolam 1% żel
20 g

6098701

Żel jest wskazany w miejscowym leczeniu grzybicy skóry gładkiej, owłosionej, grzybicy stóp, paznokci, podudzi, zakażenia bakteriami Gram-dodatnimi i Gram-ujemnymi oraz mykoplazmami. Adresowany do osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.

Więcej szczegółów

18,87 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Właściwości:
Pirolam 1% Żel to lek, który działa na występujące na skórze grzyby zwane dermatofitami, grzyby drożdżopodobne, pleśnie, mieszane zakażenia grzybicze. Jego sybstancja czynną jest cyklopiroksolamina o potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwie. Cyklopiroksolamina wykazuje działanie grzybobójcze i grzybostatyczne na wiele gatunków grzybów chorobotwórczych, bezpośrednio zwalcza komórki grzyba lub spowalnia wzrost jego kolonii. Dodatkowo, wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jest to istotne szczególnie wtedy, gdy grzybicy towarzyszy stan zapalny. Cyklopiroksolamina doskonale przenika przez warstwę rogową naskórka do skóry właściwej i przydatków, np. do paznokci, włosów, gruczołów łojowych - dzieki temu działa skutecznie w objętych chorobą miejscach. 

Skład:
substancja czynna leku: cyklopiroks z olaminą. Każdy gram żelu zawiera 10 mg cyklopiroksu z olaminą.
pozostałe składniki: glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, glicerol, karbomer, trolamina, woda oczyszczona.
Stosowanie:
Stosowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat:
Lek przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. 
Zwykle lek Pirolam 1% Żel stosuje się 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo skórę, lekko wcierając lub pozostawiając do wyschnięcia. 
Leczenie powinno się prowadzić aż do ustąpienia objawów chorobowych. 
Optymalny czas leczenia wynosi 3 tygodnie. 
Aby przeciwdziałać nawrotowi choroby, zaleca się kontynuowanie leczenia przez okres 10 dni po ustąpieniu zmian chorobowych.
W przypadku gdy objawy nie ustąpią po 4 tygodniach leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.
Nie stosować opatrunków i plastrów.
Opakowanie:
20 g

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.