APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Daktarin - aerozol * 100 g Zobacz większe

Daktarin - aerozol
100 g

6256811

Preparat stosowany w grzybicy międzypalcowej stóp ("stopa sportowca") oraz w grzybicy pachwin, skuteczny w leczeniu grzybic nadkażonych bakteryjnie.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Daktarin zawiera Mikonazol który łączy działanie przeciwgrzybicze przeciw dermatofitom i drożdżakom z działaniem przeciwbakteryjnym przeciwko bakteriom Gram-dodatnim.

Skład
1 g pudru w aerozolu zawiera 20 mg azotanu mikonazolu. Substancje pomocnicze: talk, hectoritu stearalkonian (bentone27), sorbitanu seskwlolelnian (arlacel 83), etanol, propellent butane 40 (25% propanu, 20% izopropanu, 55% n-butanu)

Działanie
Mikonazol hamuje biosyntezę ergosterolu w ścianie komórkowej grzybów, co prowadzi do jej uszkodzenia i w konsekwencji do obumarcia komórki grzyba. Mikonazol jest również skuteczny w leczeniu grzybic nadkażonych bakteryjnie.

Mikonazol bardzo szybko likwiduje świąd, często towarzyszący infekcjom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Świąd ustępuje przed pojawieniem się pierwszych oznak wyleczenia. Mikonazol po zastosowaniu zewnętrznym nie powoduje zmian w morfologii krwi.

Wskazania
Preparat stosowany w grzybicy międzypalcowej stóp ("stopa sportowca") oraz w grzybicy pachwin.

Dawkowanie
Na zmienione chorobowo miejsca na skórze, zwykle 2 razy na dobę. Przed użyciem wstrząsnąć. czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni w zależności od umiejscowienia i nasilenia zmian chorobowych.

Przeciwwskazania:
•nadwrażliwość na mikonazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku
•leczenie grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci oraz zranionej skóry

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko obserwowano reakcje nadwrażliwości w tym ciężkie, jak reakcje anafilaktyczne i obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, ponadto kontaktowe zapalenie skóry, wysypkę, rumień, uczucie palenia na skórze, zaburzenia w miejscu podania, w tym podrażnienie.