APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Daktarin - krem  * 15 g Zobacz większe

Daktarin - krem
15 g

4234801

Krem przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny ,likwiduje świąd towarzyszący przy chorobach skóry

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Lek Daktarin krem zawiera substancję czynną mikonazol. Mikonazol działa przeciwgrzybiczo między innymi na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnie na Gram-dodatnie pałeczki i ziarenkowce. Mikonazol znajduje zastosowanie także w leczeniu grzybicy wtórnie zakażonych.
Mikonazol zwykle likwiduje świąd skóry, który często towarzyszy zakażeniom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Świąd ustępuje przed pojawieniem się innych oznak wyleczenia.

Skład

1 g kremu zawiera 20 mg mikonazolu azotanu.
Inne składniki: butylohydroksyanizol, kwas benzoesowy, parafina ciekła, makrogologlicerydów oleiniany, makrogol 6 i makrogol 32 glikolu stearynian, woda oczyszczona.

Wskazania

Daktarin krem jest wskazany w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry spowodowanych przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby, takich jak: grzybica głowy, tułowia, rąk, grzybica pachwin i grzybica międzypalcowa stóp.
W związku z przeciwbakteryjnym działaniem leku Daktarin krem może być stosowany w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie.

Dawkowanie

Lek Daktarin krem stosuje się na zmienione chorobowo miejsca na skórze, zwykle 2 razy na dobę.
W przypadku, gdy Daktarin krem jest stosowany jednocześnie z lekiem Daktarin puder leczniczy, zaleca się stosowanie obu postaci leku raz na dobę.


Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Daktarin:
•jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku
•w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci oraz na zranioną skórę

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko obserwowano: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie, jak reakcje anafilaktyczne i obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, ponadto kontaktowe zapalenie skóry, wysypkę rumień, świąd, uczucie palenia na skórze, zaburzenia w miesjcu podania, w tym podrażnienie.

Uwagi:

Lek Daktarin, krem u kobiet w ciąży może być stosowany tylko na zlecenie lekarza.