APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Unigel Apotex Procto - czopki * 5 szt Zobacz większe

Unigel Apotex Procto - czopki
5 szt

9071810

Unikalne rozwiązanie w przyspieszeniu procesu gojenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych ran oraz uszkodzeń skóry odbytu i błony śluzowej odbytnicy.

Więcej szczegółów

18,13 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

UniGel Apotex Procto to unikalne rozwiązanie w przyspieszeniu procesu gojenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych ran oraz uszkodzeń skóry odbytu i błony śluzowej odbytnicy.

Skład
UniGel Apotex Procto to biały czopek o kształcie torpedy, zawierający usieciowany kopolimer 2-hydroksyetylometakrylanu, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe, oraz Witepsol 25 W.

Skład opracowano w Instytucie Chemii Makromolekularnej Akademii Nauk Republiki Czeskiej.

Działanie
UniGel Apotex Procto zmniejsza ból spowodowany szczelinami odbytu, zmniejsza krwawienie z odbytu podczas oddawania stolca oraz przyspiesza proces gojenia.

Dzięki strukturze makromolekularnej UniGel Apotex Procto nie wchłania się do organizmu, dlatego czopki można stosować u pacjentów w każdym wieku, w tym u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Wskazania
Tylko do użytku zewnętrznego (doodbytniczo).

Czopki UniGel Apotex Procto są stosowane w leczeniu wspomagającym hemoroidów i innych chorób odbytnicy, takich jak bolesne pęknięcia skóry w okolicach odbytu (szczelina odbytu) lub uszkodzenia błony śluzowej odbytnicy.

Dawkowanie
Sposób stosowania czopków:
W miejscu perforacji blistra należy oddzielić jeden czopek od całego opakowania, lekkim szarpnięciem otworzyć opakowanie jednostkowe i wyjąć czopek.
Czopki wprowadza się do odbytnicy, o ile to możliwe po wypróżnieniu i podmyciu się.
Czopek należy włożyć głęboko do odbytnicy, zaostrzonym końcem skierowanym w stronę odbytu, najlepiej w lekkim skłonie w przód.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, czopki UniGel Apotex Procto należy stosować raz na dobę, najlepiej przed snem.

W przypadku chorób odbytnicy szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej higieny oraz regularne wypróżnianie się. Konieczne jest przyjmowanie wystarczającej ilości płynów, unikanie spożywania pikantnych potraw oraz zwiększenie spożycia pokarmów zawierających dużo błonnika.

Jeśli w ciągu 7 dni dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane:
Zastosowanie czopka może powodować łagodne działanie przeczyszczające.

Uwagi:
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze 15-25°C, w oryginalnym opakowaniu.