APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

12
Pozbądź się rozstępów
opublikowano: 19-02-2019
11
Rzucanie palenia bez skutków ubocznych
opublikowano: 30-11-2018
10
Poznaj sposoby na wzmocnienie przed treningiem
opublikowano: 30-11-2018
9
Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o bliznach
opublikowano: 30-11-2018
8
Poruszamy tematykę przekwitania
opublikowano: 26-08-2018
7
Szampon z drogerii czy szampon z apteki?
opublikowano: 25-08-2018
6
Menopauza nie zawsze przebiega bezobjawowo
opublikowano: 25-08-2018
5
Kiedy pojawiają się problemy z włosami
opublikowano: 23-08-2018
4
Męski problem
opublikowano: 23-08-2018
3
Blizny to problem, który dotyka wielu osób
opublikowano: 22-08-2018
2
Zamiast stać w długiej kolejce do apteki
opublikowano: 21-08-2018
1
Pielęgnacja ciała w ciąży
opublikowano: 21-08-2018
ProVag * 10 kapsułek Zobacz większe

ProVag
10 kapsułek

8369401

Preparat dzięki swoim silnym właściwościom probiotycznym korzystnie wpływa na mikroflorę układu moczowo – płciowego kobiet.

Więcej szczegółów

23,83 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skład
1 kapsułka zawiera 1 miliard liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego w następujących proporcjach: 50% Lactobacillus gasseri 57C, 25% Lactobacillus fermentum 57A, 25% Lactobacillus plantarum 57B.

Wskazania i działanie
Preparat prOVag zawiera 1 miliard liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego, które dzięki swoim silnym właściwościom probiotycznym korzystnie wpływają na mikroflorę układu moczowo – płciowego kobiet.

Naturalna flora bakteryjna pochwy składa się przede wszystkim z pałeczek kwasu mlekowego (rodzaj Lactobacillus). Produkują one nadtlenek wodoru, który działa antybakteryjnie oraz kwas mlekowy, który odpowiada za utrzymanie właściwego odczynu pH. Prawidłowa wydzielina pochwy posiada kwaśny odczyn, który hamuje wzrost drobnoustrojów chorobotwórczych odpowiedzialnych za rozwój stanów zapalnych układu moczowo-płciowego. Spadek liczby pałeczek kwasu mlekowego stwarza ryzyko rozwoju stanów zapalnych pochwy.
Równowaga mikrobiologiczna pochwy może zostać zaburzona przez takie czynniki jak: krwawienie miesiączkowe, ciąża, klimakterium, stosowanie środków antykoncepcyjnych, antybiotykoterapia, częste korzystanie z basenów oraz zwyczaje higieniczne takie jak np. częste stosowanie irygacji dopochwowych, tamponów.
Preparat prOVag pomaga przywrócić właściwą fizjologiczną florę układu moczowo- płciowego oraz utrzymuje właściwe pH pochwy, które hamuje wzrost drobnoustrojów patogennych.

Preparat prOVag stosuje się: wspomagająco w zapobieganiu infekcjom grzybiczym i bakteryjnym układu moczowo – płciowego; wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych pochwy (w tym również podczas leczenia upławów); w trakcie i po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi i przeciwgrzybiczymi.

Preparat prOVag zaleca się szczególnie: wspomagająco w trakcie i / lub po kuracjach antybiotykowych w celu odbudowania właściwej flory bakteryjnej układu moczowo – płciowego; wspomagająco w trakcie i po kuracji metronidazolem oraz kotrimoksazolem; wspomagająco w trakcie i po leczeniu bakteryjnego i/lub grzybiczego zakażenia pochwy; wspomagająco przy wtórnych i nawracających zakażeniach bakteryjnych i grzybiczych układu moczowo- płciowego; w okresie okołomenopauzalnym (klimakterium); po okresie połogu; kobietom w trakcie i po menstruacji; kobietom przed i po zabiegach chirurgicznych w obrębie układu moczowo – płciowego, kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym; korzystającym z jacuzzi i solarium.

Dawkowanie
Stosować doustnie 1 kapsułkę dziennie, popijając wodą. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. W czasie ciąży i karmienia piersią preparat można stosować po konsultacji z lekarzem. Przechowywać w temperaturze od 2°C do 8°C (w lodówce), w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.
Uwaga!
Jeżeli preparat przechowywany jest poza lodówką w temperaturze do 25 st.C, należy go zużyć w ciągu 4 tygodni.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.