APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Curasept Biosmalto Sensitiv * pasta zębów na nadwrażliwość * 75 ml Zobacz większe

Curasept Biosmalto Sensitiv
pasta zębów na nadwrażliwość
75 ml

9097978

Nadwrażliwość zębów najczęściej objawia się ostrym i nieprzyjemnym bólem w czasie picia i jedzenia zimnych lub gorących potraw, a także słodkich lub kwaśnych. Może być spowodowana wybielaniem zębów, recesją dziąseł lub erozją i nadmiernym ścieraniem szkliwa zębów, spowodowanym na przykład zbyt mocnym szczotkowaniem zębów czy używaniem silnie abrazyjnych past do zębów. 

Więcej szczegółów

30,34 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Pasta Curasept BIOSMALTO Sensitive pomaga skutecznie zwalczać objawy i przyczyny nadwrażliwościTo wyrób medyczny. Pasta zawiera kompleks bioaktywnych substancji przebadanych klinicznie, które aktywnie pobudzają proces remineralizacji szkliwa i zębiny. Na powierzchni zębów tworzą jednorodną warstwę mineralną, która wykazuje wysoką odporność na działanie kwasów i uszkodzenia mechaniczne. Pasta szybko łagodzi ból i zapewnia długotrwałą ochronę. Ma bardzo niski współczynnik ścieralności - RDA <15. 

Efekty używania pasty Curasept BIOSMALTO Sensitive

 • pasta skutecznie uszczelnia odsłonięte kanaliki zębinowe, dzięki czemu szybko łagodzi ból towarzyszący nadwrażliwości
 • pasta Curasept BIOSMALTO tworzy na powierzchni zębów grubą i jednorodną warstwę mineralną, która zapewnia długotrwałą ochronę przed atakiem kwasów bakteryjnych i tych pochodzących z pożywienia. Zęby są też bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. 
 • pasta szybko i skutecznie remineralizuje szkliwo oraz głębiej położoną warstwę zębiny. Zęby stają się mocniejsze i bardziej odporne na rozwój próchnicy.

Działanie pasty Curasept BIOSMALTO Sensitive

 • w pastach Curasept BIOSMALTO zastosowano substancje o aktywności biomimetycznej. Oznacza to, że pod względem budowy, właściwości chemicznych jak i fizycznych są one bardzo podobne do substancji występujących naturalnie w strukturze naszych zębów - szkliwie i zębinie. Dzięki tym cechom są w stanie aktywnie pobudzać proces remineralizacji w naszych zębach i tworzyć na ich powierzchni odporną na czynniki zewnętrzne nową warstwę mineralną.
 • pasta bardzo skutecznie zwalcza nadwrażliwość zębów oraz zapobiega jej nawrotom dzięki mieszaninie biomimetycznego hydroksyapatytu (Bio Active Complex). W tym kompleksie hydroksyapatyt został częściowo podstawiony jonami magnezu, strontu i węglanu. W skład kompleksu wchodzi także substancja o nazwie chitozan. W paście znajdziemy również fluorohydroksyapatyt, który wzmacnia nowo powstałą fazę mineralną. Co daje nam takie połączenie? Znacząco zwiększa się biodostępność składników mineralnych budujących szkliwo naszych zębów, takich jak wapń, fluor i fosforany. Chitozan przedłuża uwalnianie składników aktywnych, dzięki czemu mogą działać lepiej i skuteczniej. Powstaje nowa warstwa mineralna, która jest trwalsza i odporniejsza na działanie kwasów i mechaniczne uszkodzenia. Kompleks uszczelnia kanaliki zębinowe skutecznie zmniejszając objawy nadwrażliwości.
 • Sole strontu dodatkowo łagodzą objawy nadwrażliwości, jak na przykład ból podczas spożywania gorących lub zimnych pokarmów.

Dla kogo polecana jest pasta Curasept BIOSMALTO Sensitive?

Pasta znakomicie sprawdzi się u osób, które odczuwają nadwrażliwość zębów spowodowaną, na przykład:

 • wybielaniem zębów
 • recesją dziąseł,
 • usuwaniem kamienia nazębnego w gabinecie dentystycznym
 • erozją i ścieraniem szkliwa
 • hipomineralizacją, której towarzyszy zwiększona kruchość szkliwa
 • wygładzaniem powierzchni korzeni zębowych

Inne cechy

 • Pasta zawiera fluor - 1450 ppm F-
 • Ma bardzo niską ścieralność - RDA <15
 • Pasta jest wyrobem medycznym
 • Nie zawiera SLS

Skład pasty Curasept BIOSMALTO Sensitive: Puriefied Water, Glycerin, Hydrated Silica, Strontium Chloride, Fluorohydroxyapatite, MgSrCarbonate Hydroxyapatite conjugated with Chitosan, Cellulose Gum, Xylitol, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Potassium Acelsufame, Sodium Monofluorophosphate, Aroma, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Citric Acid.