APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

Guajazyl - syrop *  200 g Zobacz większe

Guajazyl - syrop
200 g

4166102

Lek wykrztuśny stosowany w leczeniu kaszlu,  zwiększa objętość wydzieliny śluzowej w oskrzelach i tchawicy a także zmniejsza jej lepkość

Więcej szczegółów

7,48 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Lek wykrztuśny stosowany jest w leczeniu kaszlu.

Skład
5 ml syropu zawiera 125 mg gwajafenezyny oraz substancje pomocnicze: sacharozę, poliwidon, czerwień koszenilową, hydroksybenzoesan etylu, etanol 96%, esencję rumową spożywczą i wodę oczyszczoną.

Działanie

Guajazyl jest lekiem wykrztuśnym. Po podaniu doustnym zwiększa objętość wydzieliny śluzowej w oskrzelach i tchawicy a także zmniejsza jej lepkość. Łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej , zazwyczaj stosowana dawka leku Guajazyl, to:
dzieci (6-12 lat) : 5ml (1 łyżeczka do herbaty) 3-4 razy na dobę,
dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 15 ml (1 łyżka stołowa) 3-4 razy na dobę.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Guajazyl w przypadku nadwrażliwości na gwajafenezynę lub którykolwiek składnik leku, u dzieci w wieku poniżej 6 lat, u pacjentów z niewydolnością wątroby, w alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, chorobach psychicznych, ze względu na zawartość etanolu.

Działania niepożądane:

Lek może powodować uczucie dyskomfortu w żołądku, nudności, wymioty, biegunkę, zawroty głowy, wysypkę skórną, pokrzywkę. U niektórych osób w czasie stosowania leku Guajazyl mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować lekarza.

Uwagi:

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią ze względu na zawartość alkoholu.