APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Acatar Care Kids * aerozol do nosa *  15 ml Zobacz większe

Acatar Care Kids
aerozol do nosa
15 ml

3782841

Lek Acatar Care Kids zawiera jako substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek, który zwęża naczynia krwionośne. Podanie leku Acatar Care Kids zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos.

Więcej szczegółów

18,32 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Opis produktu

Acatar Care Kids
0,25 mg/mL, aerozol do nosa, roztwór
Oxymetazolini hydrochloridum

Co to jest lek Acatar Care Kids i w jakim celu się go stosuje
 Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje również otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego.
Lek Acatar Care Kids stosuje się w obrzęku błon śluzowych występującym w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego. Działanie oksymetazoliny występuje w ciągu kilku minut po podaniu i utrzymuje się do 12 godzin. Lek Acatar Care Kids zawiera jako substancję pomocniczą kwas hialuronowy w postaci soli sodowej, który chroni i nawilża błonę śluzową nosa. Acatar Care Kids nie zawiera substancji konserwujących. 

Jak stosować lek Acatar Care Kids?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek Acatar Care Kids jest przeznaczony wyłącznie do podawania donosowego (również w zapaleniu trąbki słuchowej i w zapaleniu ucha środkowego).
Opakowanie leku powinno być używane tylko przez jedną osobę.
Lek Acatar Care Kids może być tylko podawany dzieciom w wieku powyżej 1. roku życia do 6 lat.
Leku nie należy stosować u niemowląt w pierwszym roku życia.
Dzieci w wieku powyżej 1. roku życia do 6 lat
1 dawka aerozolu Acatar Care Kids do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.
Leku nie należy stosować dłużej niż 5 do 7 dni.

Co zawiera lek Acatar Care Kids
Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. 1 mL roztworu zawiera 0,25 mg oksymetazoliny chlorowodorku.
Pozostałe składniki to: glicerol 85%, sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sodu hialuronian, kwas solny25% (do ustalenia pH), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.
1 dawka aerozolu o objętości 45 mikrolitrów zawiera 11,25 mikrograma oksymetazoliny chlorowodorku.

Ważne informacje dotyczące leku

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.