APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Espumisan - krople * 30 ml Zobacz większe

Espumisan - krople
30 ml

3458711

Preparat stosowany w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia).

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Preparat stosowany w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych.

Jako środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe).Skład

Substancją czynną leku ESPUMISAN jest symetykon.1ml (25kropli) emulsji do stosowania doustnego zawiera 40mg symetykonu.
Inne składniki leku to: makrogolu stearynian, glicerolu monostearynian 40-55, karbomer, aromat bananowy, acesulfam potasowy, sorbitol płynny (niekrystalizujący), sodu chlorek,
sodu cytrynian, sodu wodorotlenek, kwas sorbowy, woda oczyszczona.

Wskazania

Leczenie zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym takich jak np. wzdęcia i kolka niemowlęca. Wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia. Wspomagająco w przygotowaniu pacjenta do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii.

Dawkowanie

W dolegliwościach żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym:

Niemowlęta powyżej 1 miesiąca życia: 20-40 kropel na dobę w 2 do 4 dawkach podzielonych. Całkowita dawka dobowa nie większa niż 40 kropel. Lek należy dodać do butelki z mlekiem lub podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.

Dzieci od 6 do 14 lat: 20-40 kropel 3 do 5 razy na dobę.

Młodzież i dorośli: 40 kropel 3-5 razy na dobę

W przygotowaniu do badań diagnostycznych jamy brzusznej: 40 kropel leku 3 razy na dobę w dniu poprzedzającym badanie oraz 40 kropel rano w dniu badania na czczo.

Jako substancja pomocnicza podawana razem ze środkami kontrastowymi: 80-160 kropel leku na 1 litr płynu kontrastowego.

Jako odtrutka w zatruciach detergentami: dorośli: w zależności od ciężkości zatrucia, zazwyczaj stosuje się 10 do 20 ml co odpowiada 1-2 łyżkom stołowym leku. dzieci: w zależności od ciężkości zatrucia, zazwyczaj stosuje się 2,5 do 10 ml leku co odpowiada 1/2-2 łyżeczkom od herbaty.

Przeciwwskazania

Niemowlęta w 1 miesiącu życia.

Działania niepożądane

Nie odnotowano.