APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Ocusalin 5 % UD * 20 x 0,5 ml Zobacz większe

Ocusalin 5 % UD
20 x 0,5 ml

9058232

Jałowy, hipertoniczny roztwór chlorku sodu stosowany  zwłaszcza po operacjach oka i po zabiegach diagnostycznych , łagodzi obrzęk co poprawia widzenie

Więcej szczegółów

27,51 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skład:
Chlorek sodu, woda do wstrzyknięć
Właściwości:
Ocusalin jest jałowym, hipertonicznym roztworem chlorku sodu (5%) przeznaczonym do stosowania do oka, nie zawierającym substancji konserwujących, w jednodawkowych opakowaniach (minimsach).
Dzięki swoim właściwościom fizyko-chemicznym preparat działa odciągając wodę z rogówki jeśli wystąpił jej obrzęk, przez co poprawia się widzenie.
Zastosowanie:
Ocusalin stosowany jest zwłaszcza po operacjach oka (na przykład po operacji zaćmy) jak również po zabiegach diagnostycznych ( na przykład gonioskopia), jeśli występuje zaburzenie równowagi osmotycznej w tkankach rogówki.
Stosowanie:
Oddzielić jeden pojemnik jednodawkowy (minims). Upewnić się że pojemnik nie jest uszkodzony. Przez pokręcanie otworzyć górną część pojemnika (nie urywać). Wkraplać 3-5 razy na dobę do worka spojówkowego oka które wykazuje zmiany. Nie dotykać oka końcówką zakraplacza. Po zakropleniu powoli zamknąć oko.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Środki ostrożności:
•Nie należy stosować preparatu Ocusalin jeśli nie zaleci tego lekarz okulista
•Nie należy stosować produktu jeśli pojemnik był uszkodzony
•Podczas zakraplania nie należy dotykać oka pojemnikiem
•Nie należy dotykać niczego otworem pojemnika aby uniknąć zanieczyszczenia
Uwagi:
Zawartość pojemnika przeznaczona jest do jednorazowego użytku. Preparat Ocusalin nie zawiera środków konserwujących, w związku z czym jeśli w pojemniku pozostanie po zakropleniu niewielka ilość roztworu należy go wyrzucić. Nie stosować preparatu po upływie daty ważności oznaczonej na każdym pojemniku.