APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Brodacid - płyn na brodawki * 8 g Zobacz większe

Brodacid - płyn na brodawki
8 g

6210601

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym w celu likwidacji brodawek zwykłych, okołopaznokciowych, mozaikowych, brodawek stóp.


Więcej szczegółów

18,38 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Płyn do leczenia brodawek


Skład

100 g płynu zawiera 6,3 g 80% kwasu mlekowego i 10 g kwasu salicylowego.
Substancje pomocnicze: dimetylosulfotlenek, nitroceluloza (2:1 w etanolu), octan etylu.

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym. Wykazuje ponadto działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dimetylosulfotlenek zawarty w preparacie ułatwia wchłanianie kwasów salicylowego i mlekowego.

Wskazania

Preparat stosowany w celu likwidacji brodawek zwykłych, okołopaznokciowych, mozaikowych, brodawek stóp.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Czystą i suchą powierzchnię brodawki smarować płynem (używając aplikatora) 2 razy na dobę. Płyn nie powinien mieć kontaktu ze zdrową skórą. Po aplikacji odczekać, aż płyn zaschnie w postaci białej błonki. Czas leczenia, w zależności od efektów, wynosi od kilkunastu dni do 6-8 tygodni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią. Nie stosować do leczenia brodawek płaskich oraz zmian zlokalizowanych w okolicy oczu, na twarzy i błonach śluzowych. Nie stosować na znamiona oraz na zainfekowaną lub zmienioną zapalnie skórę.

Działania niepożądane

Podczas nieprawidłowego stosowania leku, w obrębie skóry otaczającej brodawkę mogą wystąpić nadżerki (pozostawiające przemijające przebarwienia) i pieczenie.