APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Castagnus * 30 tabletek Zobacz większe

Castagnus
30 tabletek

3015812

Tabletki Castagnus® poprzez stymulację receptorów dopaminergicznych obniżają poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

 

Więcej szczegółów

29,38 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

CASTAGNUS 30 tabletek

 

WSKAZANIA

- zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu)

- zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki, objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi (mastodynia), zaburzeniami równowagi emocjonalnej, bólami głowy typu migrenowego, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp).

 

WAŻNE

Nie należy stosować leku Castagnus® przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jednoczesne przyjmowanie środków zawierających progesteron lub gestageny (np. doustnych środków antykoncepcyjnych) może wzmagać działanie leku.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Doustnie, dorosłym kobietom o wadze do 60 kg po 1 tabletce, a kobietom o wadze wyższej niż 60 kg po 2 tabletki, rano, przez 90 dni.

 

SKŁAD

Substancja czynna: Agni casti fructus extractum siccum - 45 mg 
(DER 7-13:1, etanol 60 % m/m, wyciąg natywny 10 %, glukoza 90 % )

Substancje pomocnicze: laktoza, skrobia ziemniaczana, powidon, stearynian magnezu.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.