APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Bliznasil*żel*hypoalergiczny*15g Zobacz większe

Bliznasil
żel hypoalergiczny
15g

9088262

Preparat stosowany do leczenia blizn różnego rodzaju, w tym po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach, urazach oraz po trądziku

Więcej szczegółów

26,77 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Bliznasil Żel hypoalergiczny na blizny 15g

Żel hypoalergiczny na blizny Bliznasil to kompozycja silikonów, które wykazują właściwości wspomagające leczenie blizn. Hipoalergiczna formuła preparatu jest odpowiedni dla osób ze skórą wrażliwą oraz skłonnością do występowania podrażnień i alergii.

Skład:
Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane.

Działanie:
Niezależnie od pochodzenia blizn (np. operacja, uraz, oparzenie, trądzik) Żel hypoalergiczny na blizny Bliznasil pomoże zmniejszyć ich wielkość oraz widoczność. Preparat wpływa na wyrównanie kolorytu, zwiększa elastyczność blizny oraz łagodzi świąd i napięcie skóry. Odbudowuje naturalną barierę skóry. Żel jest przezroczysty, bezzapachowy i szybko się wchłania. Formuła bez alergenów.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Bliznasil Żel hypoalergiczny na blizny przeznaczony do leczenia blizn m.in. blizny po operacjach chirurgicznych, plastycznych, po terapiach laserowych, po cesarskim cięciu, blizny pooparzeniowe, pourazowe, potrądzikowe, przerostowe, bliznowce (keloidy), rozstępy. Preparat nadaje się do aplikowania zarówno na nowe, jak i na stare blizny. Odpowiedni dla dzieci i dorosłych. Rekomendowany dla skóry wrażliwej i wykazującej skłonność do podrażnień i alergii.

Informacje dodatkowe:
Produkt testowany dermatologicznie. Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. W przypadku pojawienia się podrażnienia skóry należy zaprzestać aplikacji. Należy unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi oraz ranami.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu. Nie stosować na niezagojonych ranach. Nie stosować na skórę, na której wcześniej naniesiono antybiotyki.

Sposób użycia:
Tylko do użytku zewnętrznego. Aplikować na czystej i suchej bliźnie. Delikatnie wmasować niewielką ilość preparatu, pozostawić do wyschnięcia. Ewentualny nadmiar żelu należy usunąć. Zaleca się aplikować dwa razy dziennie. Leczenie nowych blizn: około 1-2 miesięcy. Leczenie dojrzałych blizn: około 6 miesięcy.

Produkty powiązane