APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Efferalgan 150 mg - czopki * 10 szt Zobacz większe

Efferalgan 150 mg - czopki
10 szt

3168702

Lek zawiera paracetamol, stosowany doodbytniczo do łagodzenia stanów grypopodobnych i przeziębienia, działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Opis Preparat stosowany w leczeniu objawowym bólu i stanów gorączkowych.

Skład

Paracetamol 150 mg, substancja pomocnicza: półsyntetyczne glicerydy

Dawkowanie 

U dzieci należy przestrzegać dawkowania w odniesieniu do masy ciała: dla niemowląt i dzieci o masie ciała od 8 do 12 kg (wiek okolo 6-24 miesiace) właściwa dawka to 1 czopek, w razie koniecznośći co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę.

Zalecana dawka dobowa to 60mg/kg masy ciała - nalezy ją podać w 4 dawkach podzielonych po 15mg/kg mc. co 6 godzin.

Dorośli i dzieci powyżej 50kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4g na dobę.

Podawane doodbytniczo.

Działanie

Lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy 

Wskazania

Gorączka,. leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Choroba alkoholowa. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie spożywających alkohol. Mniej niż 5% pacjentów z nadwrażliwością na pochodne kwasu acetylosalicylowego może również być uczulona na paracetamol.

 

Działania niepożądane

 

Bardzo rzadko: złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, reakcje nadwrażliwości, częstoskurcz, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych,  trombocytopenia, leukopenia, neutropenia

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 

Ciąża i karmienie  piersią: Ten lek może być stosowany w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w konkretnym przypadku.