APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Visine Classic * Krople do oczu * 15ml Zobacz większe

Visine Classic
Krople do oczu
15ml

3129401

Krople wskazane przy podrażnieniach oczu,łagodzą pieczenie i bolesność ,stosowane w stanach zapalnych i przekrwieniu spojówek

Więcej szczegółów

17,65 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wsparcie podrażnionych oczu

Krople do oczu Visine Classic wskazane są w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek będących skutkiem podrażnieniem.


Skład

1 ml: chlorowodorek tetryzoliny 0,5 mg,

substancje pomocnicze:

sodu chlorek, kwas borowy, warsenian disodowy, benzalkoniowego chlorku 17% roztwór, sodu boran, woda oczyszczona.

Działanie

Krople do oczu łagodzą towarzyszące objawy takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

Wskazania

Krople do oczu Visine Classic wskazane są w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek będących skutkiem podrażnieniem np. przez dym, kurz, wiatr, chlorowaną wodę, kosmetyki, soczewki kontaktowe, a także w alergicznych stanach zapalnych takich jak katar sienny lub uczulenie na pyłki traw.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej wkraplać 1-2 kropli do każdego oka 2 do 3 razy na dobę. Działanie leku rozpoczyna się od kilku minut po zakropleniu i utrzymuje się od 4 do 8 godzin. Przed zakropleniem zdjąć soczewki i włożyć je dopiero po 15 minutach o zastosowania preparatu.

Przeciwwskazania

Stosowanie tetryzoliny jest przeciwwskazane u osób z jaskrą z wąskim kątem przesączania oraz u osób z potwierdzoną nadwrażliwością na tetryzolinę lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.

Uwagi

Lek przechowuje trwałość przez 1 miesiąc od pierwszego otwarcia.