APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Tolep - Plaster na odciski * 4 szt Zobacz większe

Tolep - Plaster na odciski
4 szt

3035971

Plaster na odciski i modzele, do miejscowego stosowania, zmiękcza naskórek co ułatwia jego złuszczenie

Więcej szczegółów

4,62 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wskazania

plaster na odciski jest wskazany do usuwania pojedynczych odcisków i modzeli; do stosowania od 12. roku życia.

Skład

1g plastra leczniczego zawiera: substancję czynną: 400mg kwasu salicylowego; składniki dodatkowe.

Działanie

lek zawiera substancję czynną kwas salicylowy, który stosowany miejscowo na zrogowaciały naskórek zmiękcza go i rozpulchnia, przez co ułatwia jego złuszczenie.

Dawkowanie

lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Lek należy nakładać wyłącznie na odcisk lub modzel. Najlepiej zastosować lek na noc. Przed użyciem plastra leczniczego należy namoczyć lub zwilżyć zrogowaciałą skórę, a następnie ją osuszyć. Zdjąć folię ochronną i przyłożyć plaster leczniczy w ten sposób, aby "kółko” przypadało dokładnie na odcisk. Następnie owinąć oba końce plastra leczniczego dookoła palca. Po 2 dniach należy zmienić plaster leczniczy, a po 4 dniach usunąć zmiękczony, zrogowaciały naskórek w ciepłej kąpieli solankowej lub mydlanej. W przypadkach uporczywych, terapię można powtarzać co 48 godzin. Nie stosować dłużej niż przez 14 dni.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na kwas salicylowy lub którykolwiek składnik leku (może wystąpić wysypka, podrażnienie, skóry); zaburzenia krążenia; cukrzyca; niewydolność nerek i wątroby; jeśli modzel, odcisk lub skóra w otoczeniu odciska jest uszkodzona, zmieniona zapalnie lub podrażniona. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. lat.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.