APTEKA INTERNETOWA

Facebook

ABE - płyn na skórę * 8 g Zobacz większe

ABE - płyn na skórę
8 g

6033601

Preparat do stosowania zewnętrznego w celu usunięcia odcisków, nagniotków i zgrubień skóry różnego typu, powoduje ich zmiękczenie i złuszczenie.

Więcej szczegółów

6,97 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skuteczność w walce z odciskami

ABE to preparat do stosowania zewnętrznego w celu usunięcia odcisków, nagniotków i zgrubień skóry różnego typu, powoduje ich zmiękczenie i złuszczenie.


Składnik

kwas mlekowy 80% -11,125 g
kwas salicylowy -8,9 g
substancje pomocnicze (terpentyna, olej rycynowy, jod sublimowany, nitroceluloza, octan etylu) - 80g

Działanie

Kwas salicylowy ma właściwości złuszczające, grzybobójcze, keratolityczne i antyseptyczne. Kwas mlekowy to środek łagodnie żrący, przeciwgnilny i bakteriobójczy. Zawarte substancje działają przeciwgnilnie, bakteriobójczo, antyseptycznie oraz natłuszczająco.

Wskazania

odciski, nagniotki i zgrubienia skóry

Dawkowanie

stosować zgodnie z zaleceniem lekarza lub podanym w ulotce. Po odkręceniu zakrętki i wyjęciu aplikatora chwilę odczekać, aż nadmiar płynu spłynie do flakonika. Następnie posmarować wyłącznie powierzchnie zrogowaciałej skóry, zwracając uwagę, aby płyn nie dostał się na zdrową skórę. Po posmarowaniu odczekać chwilę, aż preparat zaschnie w postaci białej błonki. Smarować dwa razy na dobę rano i wieczorem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas salicylowy, ostre stany zapalne, przerwanie ciągłości skóry.

Działania niepożądane

Może wystąpić pieczenie i nadżerki pozostawiające przemijające przebarwienia.W przypadku wystąpienia rozległego przebarwienia w obrębie otaczającej skóry lub innych dzaiałań niepożądanych należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Osoby chore na cukrzyce użycie preparatu powinny koniecznie skonsultować z lekarzem.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.