APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

Tolep - Plaster na odciski * 4 szt Zobacz większe

Tolep - Plaster na odciski
4 szt

3035971

Plaster na odciski i modzele, do miejscowego stosowania, zmiękcza naskórek co ułatwia jego złuszczenie

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wskazania: plaster na odciski jest wskazany do usuwania pojedynczych odcisków i modzeli; do stosowania od 12. roku życia.

Skład: 1g plastra leczniczego zawiera: substancję czynną: 400mg kwasu salicylowego; składniki dodatkowe.

Działanie: lek zawiera substancję czynną kwas salicylowy, który stosowany miejscowo na zrogowaciały naskórek zmiękcza go i rozpulchnia, przez co ułatwia jego złuszczenie.

Dawkowanie: lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Lek należy nakładać wyłącznie na odcisk lub modzel. Najlepiej zastosować lek na noc. Przed użyciem plastra leczniczego należy namoczyć lub zwilżyć zrogowaciałą skórę, a następnie ją osuszyć. Zdjąć folię ochronną i przyłożyć plaster leczniczy w ten sposób, aby "kółko” przypadało dokładnie na odcisk. Następnie owinąć oba końce plastra leczniczego dookoła palca. Po 2 dniach należy zmienić plaster leczniczy, a po 4 dniach usunąć zmiękczony, zrogowaciały naskórek w ciepłej kąpieli solankowej lub mydlanej. W przypadkach uporczywych, terapię można powtarzać co 48 godzin. Nie stosować dłużej niż przez 14 dni.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na kwas salicylowy lub którykolwiek składnik leku (może wystąpić wysypka, podrażnienie, skóry); zaburzenia krążenia; cukrzyca; niewydolność nerek i wątroby; jeśli modzel, odcisk lub skóra w otoczeniu odciska jest uszkodzona, zmieniona zapalnie lub podrażniona. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. lat.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.