APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Vigantoletten 1000
90 tabletek

4590702

Preparat do stosowania przy niedoborach wit.D oraz w profilaktyce krzywicy,osteomalacji i osteoporozy , reguluje gospodarkę wapniową i fosforanową w organizmie.

Więcej szczegółów

25,33 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Vigantoletten 1000 -substancja czynną-cholekalcyferol(witamina D3) jest fizjologicznie wytwarzana w skórze pod wpływem ekspozycji na światło UV,może być taż dostarczana do organizmu w diecie lub w postaci odpowiedniego leku.Witamina D reuluje gospodarkę wapniową i fosforanową w organiźmie.

Cholekalcyferol za pośrednictwem aktywnych metabolitów,zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w przewodzie pokarmowym,wchłanianie zwrotne wapnia w nerkach oraz stężenie wapnia i fosforanów w krei.Hamuje wydzielanie parathormonu z przytarczyc,ułatwia mineralizację kości i zapobiega utracie wapnia z organizmu

.Przy niedoborach witaminy D wystepuja zaburzenia wapnienia kości (krzywica) lub utrata wapnia z kości(osteomalacja).Lek Vigantoletten 1000 jest stosowany w : -zapobieganie krzywicy -zapobieganie schorzeniom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D - leczenie krzywicy i (lub) osteomalacji -leczenie wspomagające w osteoporozie.Skład: 1 tabletka zawiera 25 mikrogramów cholekalcyferolu równoważnego 1000 j.m. witaminy D. substancje pomocnicze: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ C), talk, magnezu stearynian.

Dawkowanie:Patrz ulotka.

Informacje dodatkowe: Przechowywać : patrz ulotka       Przed użyciem prosimy zapoznać się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu, lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać Twojemu zdrowiu a nawet życiu.