APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Nutridrink Proteinowy * o smaku brzoskwinia-mango * 125ml x 4 szt Zobacz większe

Nutridrink Proteinowy
o smaku brzoskwinia-mango
125ml x 4 szt

3054961

Płyn odżywczy stanowiący uzupełnienie diety,zapobiega niedożywieniu , np. przy anoreksji, zmianach nowotworowych czy okresie rekonwalescencji.

Więcej szczegółów

27,13 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie


Charakterystyka
• Największa ilość białka w najmniejszej objętości – 18 g białka w 125 ml produktu*
• Opracowany z myślą o pacjentach onkologicznych, w okresie przygotowania do chemio- i radioterapii oraz operacji onkologicznej, w okresie rekonwalescencji po leczeniu onkologicznym, przy zaburzeniach żucia i połykania
• Źródłem białka są kazeina i serwatka
• Zawiera laktozę
• Bezresztkowa
• Produkt bezglutenowy

* Na podstawie analizy porównawczej produktów: Ensure, Prosure, Fresubin, Supportan, Resource.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w niedożywieniu związanym z chorobą.

Przeciwskazania

Stosować pod nadzorem lekarza. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. Nie stosować w przypadku nietolerancji laktozy, alergii na białka mleka krowiego, galaktozemii i fruktozemii. Ze względu na wysoką zawartość białka produkt nie jest odpowiedni dla pacjentów z niewydolnością nerek (bez odpowiedniej nerkowej terapii zastępczej) oraz wątroby, zagrożonych wystąpieniem encefalopatii wątrobowej. Produkt nieodpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia.

Sposób użycia

Produkt gotowy do spożycia, przeznaczony do picia. Najlepiej podawać schłodzony. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Produkt zaleca się pić powoli (1 opakowanie od 30 min. do 1 godz.) lub między posiłkami. Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu. Po pierwszym otwarciu opakowania produkt przechowywać w lodówce, w zamkniętej butelce, nie dłużej niż 24 godziny. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Po pierwszym otwarciu opakowania produkt przechowywać w lodówce, w zamkniętej butelce, nie dłużej niż 24 godziny.

Dawkowanie

Jako uzupełnienie diety: 1-2 butelki na dobę (300-600 kcal) przez minimum 14 dni, o ile lekarz lub dietetyk nie zaleci inaczej.