APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Olejek eukaliptusowy*10 ml Zobacz większe

Olejek eukaliptusowy
10 ml

7026557

Olejek ma właściwości przeciwgrzybicze, antyseptyczne, wykrztuśne i regenerujące, pobudza i orzeźwia 

Więcej szczegółów

7,96 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Olejek eukaliptusowy należy do najpopularniejszych olejków eterycznych. Otrzymuje się go z liści i młodych pędów Eukaliptus globulus Labill. w procesie destylacji z para wodną.
Olejek eukaliptusowy ceniony był wysoko przez kapłanów bramińskich. Namaszczali oni olejkiem dłonie i tzw. trzecie oko miedzy brwiami, by zapach poprowadził ich do bóstwa, a także by mieć pewność, ze ich ciało fizyczne będzie dobrze chronione podczas podroży astralnej ciała duchowego.
Ma bardzo różnorodne zastosowanie. Jego zapach rzadko wywołuje reakcję alergiczną.
Olejek eukaliptusowy ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, rozgrzewające, orzeźwiające, antyseptyczne, znieczulające, wykrztuśne i regenerujące.

Doskonale sprawdza się w leczeniu chorób dróg oddechowych: zapalenia oskrzeli, kaszel, grypa, anginy, zapalenie zatok, krupu oraz zapalenia tchawicy. W nawilżaczach i sprayach nie tylko odświeża powietrze, ale działa jednocześnie bakteriobójczo.

Jako składnik mieszanki wykorzystywanej w masażu, olejek eukaliptusowy rozgrzewa ciało, a tym samym działa kojąco na obolałe mięśnie. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym olejek może być wykorzystywany w leczeniu zmian chorobowych.
Olejek eukaliptusowy skutecznie pomaga na grzybice stop, ukąszenia insektów, na opryszczkę oraz półpasiec.

Wykazuje właściwości przeciwbólowe – pomocny jest w leczeniu reumatyzmu, artretyzmu, nerwobólów, bólu mięśni.
Działa łagodnie pobudzająco, orzeźwiająco – zalecany jest w depresji, niskim ciśnieniu, zmęczeniu pracą umysłową. Pobudza zdolność koncentracji.
W płukankach do ust – odświeża oddech.
Olejek eukaliptusowy może być stosowany zarówno w czystej postaci, jak i w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi (lawendowym, pichtowym) w proporcji 1:1.